logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

زنان سرپرست خانوار و سمن ها

انجمن خيريه حمايت از زنان سرپرست خانوار (حاميان)

1

انجمن خيريه حمايت از زنان سرپرست خانوار (حاميان) يک مؤسسه غيردولتي، غيرانتفاعي و غير سياسي (NGO) مي باشد که با استعانت از درگاه خداوند بزرگ و مهربان، فعاليت خود را از سال1381 آغاز نموده تا چتر حمايتي خويش را بر سر زنان زحمتکش سرپرست خانوار، در جهت تقويت توانمندي هاي بالقوه آنان در راه اعتلاء و خودکفايي خانواده بگستراند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

بنیاد خیریه حضرت علی (ع)

113

 

بنیاد خیریه حضرت علی (ع) در سال ۱۳۶۳ به منظور کمک به خانواده‌های آسیب دیده، توانمندسازی و حمایت از زنان سرپرست خانواده و همچنین رفع نیازهای آنان توسط برخی از نیکوکاران تاسیس شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان

 

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با اخذ مجوزهای رسمی و شماره ثبت ۱۳۰۲/۳۶۲۵ در سال ۱۳۸۶ توسط دکتر شهرام فرجی تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست آغاز کرد. دست‌های مهربان، سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند، به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک و حمایت، با انگیزه‌ی والای انسان‌دوستی و کمک به همنوعانِ محروم، با 14 شعبه و 5 مرکز درمانی در سطح کشور فعالیت می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

 

با توجه به رویکرد شهرداری تهران در حوزه ی مسائل اجتماعی، ستاد توانمندسازی به عنوان متولی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، در راستای افزایش توانمندی و قابلیت ها، ارتقاء سطح دانش و مهارت های این قشر از شهروندان تهرانی و رساندن ایشان به سطح مطلوبی از توانمندی اهتمام ورزیده است.اقدامات صورت گرفته در این ستاد برای زنان سرپرست خانوار در قالب مجموعه ای هماهنگ از خدمات مشاوره ای، اشتغالزایی، آموزشی و رفاهی به صورت یک چرخه توانمندسازانه، مبتنی بر رویکرد ماتریسی و با در نظر داشتن نگاه سیستمی به کل فعالیت ها، انجام شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

موسسه رسانه، اندیشه، زن (راز)

 

موسسه رسانه، اندیشه، زن (راز)، نهادی غیردولتی است که بر آن است با توجه به رسانه به عنوان رکن مهمی در دموکراسی ها و مهمترین ابزار اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، مسایل زنان را از طریق آن پیگیری نماید. درواقع، این موسسه نه یک نهاد صنفی که یک موسسه اجتماعی است که پیوندی میان زنان روزنامه نگار و زنان فعال اجتماعی برقرار می کند که مولود آن دغدغه مندی رسانه ها در حوزه مشکلات و مسایل زنان و درنتیجه تقویت آگاهی بخشی آنان در این حوزه است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

آتنا

تنا از نتیجه 8 سال فعالیت دانشجویی در مناطق محروم و آسیب خیز شهر تهران (با تمرکز بر منطقه خاکسفید) برخاسته است. از جاده ­های دشوار برخورد با آسیب ­های اجتماعی و سرگشتگی و حیرت گذشته، از مرز میان کار خیر و تخصصی عبور کرده و امروز به تلاش برای کار علمی و تخصصی در میدان آسیب­ های اجتماعی در آتنا رسیده است. ما راهی را آغاز کرده ­ایم تا علم و عمل را برای کاستن از رنج های انسانی پیوند دهد. می­ خواهیم برای برابری در حقوق، فرصت ها و امکانات برای همه تلاش کنیم. برای حمایت از زنان و کودکان و توقف خشونت علیه آن ها؛ راهی که در آن بیاموزیم و آموزش دهیم. و فعالیت علمی و تخصصی را با فعالیت اجتماعی و مدنی در هم آمیزیم. تا صدای کسانی باشیم که صدایشان به گوش نمی رسد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مؤسسه خیریه نیکوکاران شریف

 

مؤسسه خیریه نیکوکاران شریف با استعانت از خداوند متعال و بهره مندی از تجربیات ارزشمند بنیانگذار و مؤسس این مجموعه “دکتر شیوا محمدی نیک” با هدف توانمند سازی خانواده های نیازمند و حمایت از کودکان بی سرپرست، فعالیت خود را در سال ۱۳۹۲ با اخذ مجوزهای رسمی از مراجع قانونی به شماره ۱۳۰۲/۲۵۶۰۷ و اداره ثبت شرکت ها و علائم تجاری به شماره ثبت ۳۳۵۰۵ آغاز نموده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...               

 

 

 

جشنواره زنان و تولید ملی

 

آخرين حلقه از زنجيره اشتغال و درآمدزايي در مدل توانمندسازي ستاد، شناسايي و فعال سازي بازارهاي تضمين شده و باثبات براي عرضه محصولات توليدي زنان سرپرست خانوار بوده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه اجتماعی - فرهنگی یاس

 

موسسه اجتماعی - فرهنگی یاس به همت جمعی از زنان ومردان فعال در عرصه های اجتماعی و فرهنگی در سال 1378 تأسيس و به شماره 12840 ثبت و پس از آن فعالیت خود را آغاز کرد. هدف موسسه حمايت از دختران بي‌سرپرست و يا فاقد سرپرست مؤثر و خانواده‌هاي نيازمند آنان تعريف شده است. دختراني كه آرزوهاي بزرگي در سر مي پرورانند و اميد به آينده‌ي روشن، فرصت‌هايي براي بهتر زيستن، تلاش براي ارتقاي توان علمي و تحصيلي،آموزش مهارت هاي زندگي، تشكيل خانواده و يافتن شغل مناسب از جمله ایده آل های آنهاست. زنان و دختران توانمند بايد بتواند بستري مناسب براي درخشيدن و از قوه به فعل رسيدن توانمندي‌هايشان به دوراز آسيب‌ها، تهديدات اجتماعي و ناهنجاري هاي محيط پيرامون بوجود آورند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه یکپارچگی زنان جهت توانمندساختن

 

موسسه یکپارچگی زنان جهت توانمندساختن جامعه یک ماموریت جنبش اقتصادی با تمامیت زنان است که این نیرو را خداوند برایشان عطاء نموده است. زنان موجود در موسسه یکپارچگی زنان جهت توانمندساختن جامعه در تمام ساحات کوشش دارند تا مشکلات زنان را مورد ملاحظه قرار دهند و تغییرات مثبت مانند تعلیم و تربیه ، صحت و اشتغال زایی را در زندگی شان بوجود آورند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

مهرآفرين

سزاوار است هر انسانى با نيكوترين رو شهاى تربيتى و فرهنگى و اقتصادى، در آغوش امن خانواده، با محبت وعشق؛ و در جامعه، با احترام و تكريم رشد كند؛ و در اين مسير، زنان و كودكان،نياز به حمايت بيشترى دارند؛ چرا كه زنان يا مادران ما، پرورش دهندگان آيند ه ساز و آيند ه سازان بشرى هستند؛ و كودكان، امانت هایي الهى؛ كه بيشتر از بزرگترها، محتاج حمايت و نواز ش اند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

امور زنان و خانواده سازمان بهزيستي

سازمان بهزيستي كشور در راستاي تحقق بخشي ازاهداف عاليه نظام جمهوري اسلامي جهت برپايي عدالت اجتماعي، برقراري رفاه اجتماعي و پاسداري از كيان خانواده به عنوان بنيادي ترين و اصلي ترين نهاد جامعه يعني خانواده و فراهم نمودن زمينه هاي استقلال و خودكفايي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، ‌آموزشي و تربيتي و در نهايت بازتواني و توانمند سازي خانواده هاي نيازمند شكل گرفته است از آنجا كه داشتن تمدن و فرهنگ و جامعه پويا و سازنده در گرو ايجاد ساختار خانواده پويا و بالنده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن صنفی زنان مدير کارآفرين

4

مؤسسين و اعضای انجمن ضمن برخورداری از تجارب مؤثر در فرآيند کارآفرينی و طی مسير ايجاد و توسعه کسب وکارهای جديد در تعامل و هم انديشی با يک ديگر، ضرورت حرکت جمعی در اين راه را حس کرده و بر آن شدند تا نسبت به ايجاد تشکلی حرفه‌ای اقدام نمايند. چه از اين طريق ضمن ارتقاء ظرفيت مديريت کارآفرينان، پيوند با ديگر عناصر مؤثر در محيط کارآفرينی از جمله دولت، سازمان های غير دولتی مرتبط، نهادهای عمومی هم چون بانک ها و دانشگاه ها تسهيل خواهد شد. مضاف بر آن که اين جمع نيز زمينه پرورش و توسعه استعدادهای جوا ن دارای ايده های خلاق در عرصه کارآفرينی را فراهم خواهد ساخت

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

کانون زنان بازرگان ایران

113

 

زنان با عرضه نیروی بالقوه کار خود می توانند نقش موثری در توسعه اقتصادی ایفا نمایند.چنانکه در کشورهای پیشرفته با رشد اقتصادی بالا،زنان سهمی بزرگ از تولید را برعهده دارند.کنار گذاشتن زنان به معنای عدم استفاده از تمامی امکانات تولیدی ،اقتصادی ،خدماتی،تجاری و فنی جامعه ای است که بر رشد اقتصادی و تولید کشور موثر واقع می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

 

ماموریت بنیاد ، ترویج و توسعه کارآفرینی در بین نوجوانان، جوانان و زنان و سازمان­های مردم نهاد در گستره جغرافیایی ایران با اولویت ترجیحی مناطق کمتر توسعه یافته کشور است. رویکردهای کلیدی بنیاد برای انجام این ماموریت توانمندسازی، تسهیل­گری و حمایت­گری است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...