logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

توان افزایی و اشتغال زنان و سمن ها

انجمن زنان مدير کارآفرين

4

مؤسسين و اعضای انجمن ضمن برخورداری از تجارب مؤثر در فرآيند کارآفرينی و طی مسير ايجاد و توسعه کسب وکارهای جديد در تعامل و هم انديشی با يک ديگر، ضرورت حرکت جمعی در اين راه را حس کرده و بر آن شدند تا نسبت به ايجاد تشکلی حرفه‌ای اقدام نمايند. چه از اين طريق ضمن ارتقاء ظرفيت مديريت کارآفرينان، پيوند با ديگر عناصر مؤثر در محيط کارآفرينی از جمله دولت، سازمان های غير دولتی مرتبط، نهادهای عمومی هم چون بانک ها و دانشگاه ها تسهيل خواهد شد. مضاف بر آن که اين جمع نيز زمينه پرورش و توسعه استعدادهای جوا ن دارای ايده های خلاق در عرصه کارآفرينی را فراهم خواهد ساخت .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

طرح ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي

113

 

امروزه كسب و كارهاي خانگي به عنوان راهكاري مهم براي ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب مي گردند. قابليت انجام اين نوع كسب و كار در «منزل» سبب ايجاد مزاياي بسياري براي شاغلين آن ها مي شود، كه از جمله مي توان به ايجاد توازن بين مسئوليت خانوادگي زنان و اشتغال آنان، حذف هزينه هاي مربوط به خريد، رهن و اجاره كارگاه و اياب و ذهاب، استفاده از نيروي كار ساير اعضاي خانواده و ايجاد زمينه هاي كار خانوادگي، امكان انتقال تجارب از طريق آموزش غيررسمي به شيوه استاد- شاگردي بين اعضاء خانواده و... اشاره نمود.بايد توجه داشت كه در ساليان اخير به دليل تحولات عظيم در بخش فناوري اطلاعات در جهان و ايجاد مشاغل جديد، امكان اشتغال خانگي براي بسياري از افراد در زمينه هاي IT  نيز فراهم گرديده است. اين مشاغل كه روزانه در سراسر جهان تعداد آن ها رو به فزوني و تنوع مي باشد اين امكان را فراهم مي آورد تا افراد بتوانند در محيط خانه با استفاده از رايانه و وسايل جانبي مورد نياز، به انجام كسب و كارهاي گوناگون در اين حوزه بپردازند.

 جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

 

زنان سرپرست خانوار به دلیل عدم دسترسی به امکانات لازم برای تأمین زندگی، فرصت های اجتماعی و دیگر عواملی که عدم توانمندی آنان را سبب می‌گردد، از دیگران متمایزند. بنابراین رسیدگی بهینه به وضعیت خانواده های زن سرپرست، نیازمند برنامه‌ریزی جامع و کارآمدی است که موجب استقلال، ثبات خانواده و کاهش فشارهای اجتماعی، عاطفی و روانی مبتلابه آنان گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

بازارچه های خوداشتغالی کوثر

 

بازارچه های خوداشتغالی کوثر شامل تمامی مراکزی خواهد بود که در هماهنگی میان ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با سازمانها و شرکت های وابسته و غیر وابسته به شهرداری تهران به اشکال و انحاء مختلف مندرج در این آیین نامه به جهت عرضه و فروش کالا توسط زنان سرپرست خانوار تحت پوشش برپا می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

مراکز مهارت آموزی کوثر

مراکز مهارت آموزی کوثر، در شهر تهران با رویکردی اقتصادی و اجتماعی- فرهنگی و با هدف مهارت آموزی و ایجاد توانمندی در زنان سرپرست خانوار به بهره برداری رسید. به این ترتیب با ایجاد زمینه های شغلی و کارآفرینی، زنان سرپرست خانوار می توانند در چرخه توانمندی این مراکز در ساختمان های بلا استفاده شهرداری مستقر شده اند که در مناطق مختلف شهر وجود دارند. با به وجودآوردن شرایط مطلوب در این ساختمان ها و ارائه آن به کارآفرین اجتماعی امکان اشتغال زایی فراهم می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سیاستهای اشتغال زنان در جمهوری اسلامی ایران

آخرين حلقه از زنجيره اشتغال و درآمدزايي در مدل توانمندسازي ستاد، شناسايي و فعال سازي بازارهاي تضمين شده و باثبات براي عرضه محصولات توليدي زنان سرپرست خانوار بوده است. به اين منظور از سال 1391 جشنواره زنان و توليد ملي پايه ريزي شدکه طي آن با شعار توليد ملي تلاش مي شود علاوه بر عرضه نمايشگاهي محصولات کوثر (حداقل دو نوبت در سال)، بستر لازم براي آشنايي توليدکنندگان کوثرها با ساز و کارهاي حضور در بازارهاي گسترده تر در سطوح ملي و حتي بين المللي با توجه به مزيت هاي نسبي صنايع دستي و پوشاک در ايران فراهم شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

دفتر زنان سازمان بهزيستي كشور

 

سازمان بهزيستي كشور در راستاي تحقق بخشي ازاهداف عاليه نظام جمهوري اسلامي جهت برپايي عدالت اجتماعي، برقراري رفاه اجتماعي و پاسداري از كيان خانواده به عنوان بنيادي ترين و اصلي ترين نهاد جامعه يعني خانواده و فراهم نمودن زمينه هاي استقلال و خودكفايي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، ‌آموزشي و تربيتي و در نهايت بازتواني و توانمند سازي خانواده هاي نيازمند شكل گرفته است از آنجا كه داشتن تمدن و فرهنگ و جامعه پويا و سازنده در گرو ايجاد ساختار خانواده پويا و بالنده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

                 

 

 

 

 

الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی

 

طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یک طرح دو جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجای‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی است که سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی به عنوان یک ارگان تسهیل‌گر در نظر گرفته شده است تا پروژه‌های مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی را بصورت هدفمند اجرا نماید

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

آموزش و اشتغال زنان

 

مسئله شناسي زنان با محوریت آموزش و اشتغال آنان در ايران پژوهش در حوزه زنان و خانوادهكمك به گسترش و تعميق علم براساس نیازهای بازار کار و با توجه به ملاحظات جنسيتي ايجاد هماهنگي و ارتباط مستمر بين مراكز سياست گذاري در حوزه زنان با نظام آموزش عالي كشور تبيين وضعيت زنان ايراني و تحولات آینده نهادينه سازي فرهنگ پژوهش در حوزه هاي مختلف مطالعات زنان و انتشار نتايج حاصل از پژوهشها به منظور ارتقاء سطح دانش جامعه نسبت به مسائل آموزش و اشتغال زنان در ايران و جهان انجام مطالعات تطبيقي مربوط به زنان و خانواده، نقد و بررسي آرا و انديشه های مرتبط با حوزه ی آموزش و اشتغال زنان انجام فعاليت هاي لازم براي توسعه آموزش هاي مرتبط با امور زنان

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

 

انجمن دوستی ایران و اندونزی در جهت تقویت پیوندهای فرهنگی میان دو ملت مسلمان ایران و اندونزی فعالیت می نماید. مهمترین دغدغه انجمن، تقویت پیوندهای فرهنگی، علمی و آموزشی برای توسعه ارتباطات دو کشور ایران و اندونزی است. شناسایی و معرفی خلاءهای فرهنگی و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه با هدف تقویت و ارتقاء سطح ارتباطات در همه عرصه ها از جمله محورهای اصلی فعالیت های انجمن می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

ا هدف اصلی بنیاد:

توسعه فعالیت مولد در بین جامعه زنان و جوانان از طریق ترویج کارآفرینی

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

موسسه یکپارچگی زنان جهت توانمندساختن

1

موسسه یکپارچگی زنان جهت توانمندساختن جامعه یک ماموریت جنبش اقتصادی با تمامیت زنان است که این نیرو را خداوند برایشان عطاء نموده است. زنان موجود در موسسه یکپارچگی زنان جهت توانمندساختن جامعه در تمام ساحات کوشش دارند تا مشکلات زنان را مورد ملاحظه قرار دهند و تغییرات مثبت مانند تعلیم و تربیه ، صحت و اشتغال زایی را در زندگی شان بوجود آورند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری

2

دفتر امور زنان روستايي و عشايري وزارت جهاد كشاورزي در سال1372 در راستاي سياست هاي توسعه ظرفیت های اقتصادی- اجتماعي، گسترش فعالیت های آموزشي- ترويجي و فرصت هاي شغلي ايجاد شد.تنظيم برنامه هاي توسعه روستايي و کشاورزی، با رویکرد توسعه توانمندي هاي زنان روستایی و عشایری بر روند فقرزدايي، تامين امنيت غذايي خانوار روستايي، ايجاد اشتغال و پايداري زندگي در مناطق روستايي كشور تاثير بسزايي دارد...

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

صندوق اعتبارات خرد زنان روستائی

3

با توجه به اينكه يكي از اساسي ترين عوامل توسعه به ويژه توسعه روستايي ، توانمندسازي و بهبود كاركرد زنان در مديريت ، تصميم گيري و اجرا در محيط خانواده و جامعه روستايي خود مي باشد ، لذا ايجاد شرايط مناسب جهت دسترسي زنان روستايي به عوامل توليد يكي از مراحل فرايند است .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

آموزش و سازماندهی زنـان تسهیلگـر توسعه روستایی

4

برای فعال شدن و توانمندی زنان در اثرگذاری در محیط پیرامون خود، پروژه زنان تسهیلگر توسعه روستایی در روستاها اجرا شد. در این پروژه زنان روستايي داوطلب،، طی مراحلی توسط زنان روستايي انتخاب می شوند. زنان تسهیلگر پس از کسب آموزش های لازم، در يك ارتباط دو سويه، روند خودباوري و توسعه محلي خود جوش زنان روستايي را زمينه سازي و تسهيل مي‌نمايند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

شناسایی، انتخاب و معرفی زنان نمونه روستایی

5

شناسایی، انتخاب، معرفی و به کارگیری تولیدکنندگان نمونه در فرآیند ترویج کشاورزی، به دلیل تاثیر آنها در پیشبرد اهداف توسعه روستایی و کشاورزی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.به این منظور دفتر امور زنان روستایی و عشایری هر ساله با انتخاب زنان روستایی، عشایری و كشاورز، بستر لازم را براي ارائه تجربيات بومي و محلي كشاورزان نمونه زن در كنار دانش نوين ترويجي براي تحقق اهداف و برنامه هاي توسعه كشاورزي فراهم مي كند

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

طرح ایجاد و توسعه ی اشتغال زنان دربخش کشاورزی

6

این طرح به منظور اشتغال پايدار، در قالب پروژه های کوچک اشتغالزا در موضوعات مختلف زیر بخش های کشاورزی ( دام، زراعت، باغبانی، صنایع تبدیلی، شیلات و...) اجرا مي شود. در این طرح پس از تامین اعتبار، پروژه هایی دریافتی از استانها بررسی گردیده و بعد از تصویب جهت اجرا به استان ها عودت می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

پروژه اعزام کارشناسان صف و ستاد و زنان نمونه روستایی

7

ضرورت معرفی فعالیت های زنان روستایی و عشایری جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی و همچنین بهره گیری از دانش روز، اطلاعات نوین و آشنایی با فن آوری ها و الگوهای جدید توسعه روستایی، این دفتر را بر آن داشته است تا مدیران، کارشناسان و زنان نمونه روستایی را جهت شرکت و ارائه مقاله و گزارش کشوری در نشست ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی و همچنین بازدید از فعالیت های الگویی توسعه روستایی، به کشورهای خارجی اعزام کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

زن روستایی،توسعه روستایی

8

زنان روستایی جمعیت قابل ملاحظه ای از جوامع مختلف را تشکیل می دهند. از سال 1349 (1970م) و همزمان با طرح مسایل زنان و نقش آنان در توسعه، تأثیر و چگونگی نقش زنان روستایی در توسعه و بخصوص توسعه کشاورزی مورد توجه بوده است و دلیل این امر، نقش انکارناپذیر زنان روستایی در فعالیتهای مختلف جوامع روستایی می باشد. زنان روستایی در اکثر جوامع، نیروی عمده کار کشاورزی را تشکیل می دهند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

زنان روستایی

9

زنان روستایی در ایران علاوه بر مشارکت در بخش کشاورزی و صنایع روستایی ، در بخش خدمات روستایی نیز از گذشته نقش فعال و چشمگیری داشته اند. تقسیم کار همیشه طوری انجام شده که بیشترین وظایف خدماتی بر دوش زنان بوده است. ارزش کار زنان در روستاها نه تنها از کار خدماتی مردان کمتر نیست،

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن نیروی تدبیر زنان

10

انجمن نیروی تدبیر زنان که به عنوان یک سازمان مردم نهاد که به اختصار در ایران آنها را به نام سمن یا NGO عموم مردم میشناسد تلاش دارد تا با کمک مردم و خیرین و همچنین سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی ، در یک حرکت تحولی از طریق مباحث آموزشی ، با توانمند سازی زنان ایرانی در خانواده و جامعه ، بنیان خانواده ایرانی را مستحکم و در راستای تحکیم خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی گام بردارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه خیریه امام علی (ع)

11

موسسه خیریه امام علی (ع)درجایگاه سازمانی مردم نهاد ، از سال 1373 آغاز به کار و سپس با اخذمجوز به شماره 9971 ثبت وباهدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده تحت حمایت آنان درتهران وحومه ی آن فعالیت نمود

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه خیریه مهر کوثر زهرا (س)

12

این موسسه با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و خانواده های محروم اعم از سالمندان و زنان بی سرپرست و بد سرپرست و فرزندان آنان و ارائه خدمات حمایتی اعم از پرداخت مستمری و تهیه خوراک و پوشاک و ارائه خدمات رفاهی و تحصیلی و همچنین فراهم آوردن زمینه کارآفرینی و اشتغال مدد جویان تاسیس گردیده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه خیریه ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا

13

موسسه خیریه ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا موسسه ای غیردولتی و غیرانتفاعی است که در دی ماه سال 1393 در دو حوزه پیشگیری و مداخله در آسیب های اجتماعی با هدف توانمندسازی زنان و دختران، با مجوز رسمی سازمان بهزیستی و به شماره ثبت 35202 شروع به فعالیت نموده است. حمایت از خانواده های تحت پوشش آتنا در زمینه های آموزشی، پشتیبانی مالی، کارآفرینی و آموزش مرتبط با اشتغال، پزشکی و روان شناسی انجام می شود

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

جمعیت خیریه نیک اندیش

14

جمعیت نیک اندیش با اخذ مجوز های رسمی و شماره ثبت 38272 در سال 1388 تأسیس و فعالیت را با هدف کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی و همچنین با تمرکز بر حمایت و توانمند سازی زنان و کودکان بی سرپرست آغاز نموده است. جمعیت نیک اندیش سازمانی غیردولتی- غیر سیاسی- مستقل و مردم نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند، به ویژه زنان و کودکان نیازمند، کمک و حمایت با انگیزه والای انسان دوستی و کمک به هم نوع در سطح کشور فعالیت می کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

کانون زنان بازرگان ایران

15

زنان با عرضه نیروی بالقوه کار خود می توانند نقش موثری در توسعه اقتصادی ایفا نمایند.چنانکه در کشورهای پیشرفته با رشد اقتصادی بالا،زنان سهمی بزرگ از تولید را برعهده دارند.کنار گذاشتن زنان به معنای عدم استفاده از تمامی امکانات تولیدی ،اقتصادی ،خدماتی،تجاری و فنی جامعه ای است که بر رشد اقتصادی و تولید کشور موثر واقع می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان

16

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با اخذ مجوزهای رسمی و شماره ثبت ۱۳۰۲/۳۶۲۵ در سال ۱۳۸۶ توسط دکتر شهرام فرجی تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست آغاز کرد. دست‌های مهربان، سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند، به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک و حمایت، با انگیزه‌ی والای انسان‌دوستی و کمک به همنوعانِ محروم، با 14 شعبه و 5 مرکز درمانی در سطح کشور فعالیت می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

جشنواره زنان و تولید ملی

17

آخرين حلقه از زنجيره اشتغال و درآمدزايي در مدل توانمندسازي ستاد، شناسايي و فعال سازي بازارهاي تضمين شده و باثبات براي عرضه محصولات توليدي زنان سرپرست خانوار بوده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه اجتماعی - فرهنگی یاس

18

زنان و دختران توانمند بايد بتواند بستري مناسب براي درخشيدن و از قوه به فعل رسيدن توانمندي‌هايشان به دوراز آسيب‌ها، تهديدات اجتماعي و ناهنجاري هاي محيط پيرامون بوجود آورند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مؤسسه خیریه نذر اشتغال امام حسین

19

ترویج فرهنگ کار داوطلبانه در میان عامه مردم اشتغال محور شدن خیریه‌های کشور و تأسیس خیریه‌های اشتغال ایجاد مرکز تحقیقاتی و پژوهشی اشتغال با استفاده از برنامه‌ها و عملکردهای موفق بین‌المللی

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...