logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

حمایت و توانبخشی سالمندان

بنياد حمايت ازسلامت سالمندان

5

 

 درسال1380 پس از اولین کنگره سالمندی بنام تغذيه درسلامت سالمندان كه دردانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی برگزارشد بحث سلامت سالمندان وسالمند سالم برای اولین باربه طوروسیع درمحافل آکادمیک وجوامع علمی مطرح گردید گروهی ازدوستداران سالمند برای پیشبرد فعالیت دراین زمینه به همکاری بامسؤلان وپژوهشگران پرداختند.

بنياد حمايت ازسلامت سالمندان درهمان سال بوسيله يكي ازافراد شركت كننده دراين كنگره پايه گزاري شد ومورد تشويق وتاييد يكي ازمتخصصين دانشگاه قرارگرفت.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

شورای ملی سالمندان

6

شورای ملی سالمندان با هدف فراهم کردن امکان تداوم حضور سالمند در جامعه، تأکید بر حفظ موقعیت و جایگاه سالمند در خانواده، تأمین حداقل نیازهای اساسی سالمندان نیازمند در کشور، تأکید بر حفظ احترام شأن و حرمت سالمند و فراهم کردم امکان مشارکت مردم، انجمنها و موسسات غیردولتی تشکیل شد..

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مرکز آموزش و توانبخشی روزانه سالمندان آرمان شایان

1

مرکز آموزش و توانبخشی روزانه سالمندان آرمان شایان جزو اولین مراکز روزانه سالمندان در سطح شهر تهران می باشد که از مهرماه سال ۹۵ با اخذ مجوز از اداره کل بهزیستی شهر تهران شروع بکار نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان فرمانیه

9

این مرکز با بدست آوردن رتبه اول کشور در سال ۹۵ در ارائه خدمات پزشکی ، توانبخشی ، پرستاری ، روانشناسی ، مراقبتی و فضایی با گرد همایی تعدادی از پزشکان با تکیه بر اصول نوین علوم توانبخشی و پزشکی طراحی و بنیان گذاری گردید .مجموعه همواره کوشیده است با تیمی مجرب و کار آزموده بتواند محیط زیبا و دلنشینی را برای سالمندان عزیز فراهم آورد در این مرکز کلیه خدمات پزشکی و مراقبتی ازجمله ویزیت روزانه پزشک و خدمات تخصصی پرستاری ، فیزیوتراپی ، مدد کاری ، روانشناسی و تغذیه و کار درمانی و غیره به سالمندان عزیز ارائه میشود و با برگزاری جشن ها و مناسبت های خاص ، تفریحات خارج از مرکز شامل پارک ، تور های تفریحی ، موزه و غیره باعث شادی این عزیزان میگردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک

2

آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک در اواخر سال 1351 به همت زنده یاد دکتر محمد رضا حکیم زاده رئیس وقت بیمارستان فیروزآبادی(شهرری) در دو اتاق محقر در روستای کهریزک پایه گذاری شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین

3

هم اکنون با توجه به تجربیات علمی و عملی و توانمندی های بالقوه موجود در مراکز این انجمن صمیمانه دست همکاری معاونین متعهد و دلسوز توانبخشی سازمان بهزیستی را می فشارد و بسیار خوشحالیم که در فضایی معنوی با هدف مقدس خدمت رسانی بهتر برای معلولین عزیز در کنار همکاران سازمان بهزیستی تلاش نموده تا محیطی امن و آرام و مناسب جهت معلولین گرانقدر، سالمندان عزیز و همین طور خانواده های محترم آنان ایجاد نماییم که انشاء ا مورد عنایت و رضای حضرت حق قرار گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

سرای بزرگان الهام

4

سرای بزرگان الهام یکی از مجهزترین و حرفه‌ای‌ترین مجموعه‌های سطح تهران به شمار می‌آید که با ارائه خدمات شبانه روزی ارائه بهترین خدمات و زندگی برای سالمندان و بزرگان خانوار می‌باشد. این مجموعه با دارا بودن پزشکان با متخصص‌های گوناگون قادر است بهترین وضعیت جسمانی و روانی عزیزان کهن‌سال محیا کرده و احساس رضایت را در چنین سال‌های حساسی فراهم آورند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مرکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان آرام

7

  مرکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان آرام توسط یک زوج فعال ((روانشناس ومددکار)) وبا بهرگیری از تیم مجرب وآموزش دیده از قبیل فیزیوتراپ . کاردرمان . پزشک. پرستار .تغذیه .مربی هنری و ... اداره میگردد وآماده ارایه بهترین خدمات به سالمندان برای بهتر زیستن می باشد..

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

انجمن آلزایمر ایران

8

این انجمن اولین تشکل غیردولتی آموزشی، درمانی، مراقبتی و توانبخشی ویژه افراد مبتلا به دمانس  و بیماری آلزایمر در کشور می باشد که در بهمن ماه همان سال با هدف ارتقاء کیفیت زندگی افراد  مبتلا به بیماری آلزایمر و خانواده ایشان تاسیس و به ثبت رسید. انجمن توانسته است با ایجاد ارتباط وفراهم نمودن زمینه همکاری با سازمانهای مختلف و با بهره گیری از اعتماد  و حمایت های مردم و سخت کوشی اعضاء داوطلب خدمات موثر و شایسته ای را به افراد مبتلا و  خانواده آنان ارائه نماید و تاکنون بیش از ۴۰۰۰ فرد مبتلا را تحت حمایت قرار داده است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

موسسه خیریه حامیان مهر حکیم

1

این موسسه در تاریخ 1390/12/1 به همت هم اندیشی عده ای از خیرین محترم تهران وپس از ثبت در ثبت شرکتهای تهران با مجوز سازمان بهزیستی استان تهران وبه صورت استانی وبه منظور انجام کلیه ی امور عام المنفعه و حمابت های مادی و معنوی از خانواده های نیازمند ،معلولین و سالمندان ،فرزندان بی سرپرست ، بدسرپرست ،زنان سرپرست خانوارو بی سرپرست و کودکان خیابانی وآسیب دیدگان اجتماعی در قالب پرداخت کمک هزینه ی درمان ،تحصیلی ،لوازم ضروری زندگی ،لوازم کمک پزشکی و توانبخشی ، مسکن ،جهزیه و ازدواج ، معاش ،ارزاق،پوشاک ،ایاب وذهاب ، دیون ، اشتغالزایی،آموزش مهارت فنی و حرفه ای و تشکیل گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن آفرینش تفکر حرکتی

2

رشد و تکامل حرکتی دوران کودکی، شناسایی ضعف یادگیری دوران نوجوانی، توانمندی جسمی و روحی در بزرگسالی، عزت نفس حرکتی در سالمندان و اعتماد بنفس در اقشار آسیب پذیر جامعه ریشه در مهارتهای بنیادی حرکتی دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه خیریه مهر کوثر زهرا (س)

3

این موسسه با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و خانواده های محروم اعم از سالمندان و زنان بی سرپرست و بد سرپرست و فرزندان آنان و ارائه خدمات حمایتی اعم از پرداخت مستمری و تهیه خوراک و پوشاک و ارائه خدمات رفاهی و تحصیلی و همچنین فراهم آوردن زمینه کارآفرینی و اشتغال مدد جویان تاسیس گردیده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه خیریه توانمندسازی بچه‌های باران

4

آگاه سازی عمومی و ارتقاع سطح آگاهی و بینش و نگرش جامعه نسبت به معلولیت و افراد معلول.آموزش به معلولین ، سالمندان و بیماران روانی مزمن و خانواده های آنان در زمینه فرهنگی ، هنری ، ورزشی و توانبخشی و علمی، ایجاد زمینه های اشتغال زایی و کار آفرینی درکارگاه های تولیدی برای معلولان , سالمندان و بیماران روانی مزمن با استفاده از کمکهای مردمی.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

اندیشه سلامت روان

5

خدمات تشخیصی و درمانی به سایر اختلالات روانپزشکی، روانپزشکی سالمندان، درمان و مشاوره اعتیاد به بیماران وابسته به مخدر و محرک، و نیز خدمات روانشناسی و گفتار درمانی، نوروفیدبک، مجموعه نسبتا کاملی برای ارائه خدمات بهداشت روان مبدل شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

پژوهشکده سالمندی

6

پژوهشکده سالمندی شامل مرکز تحقیقات علوم اعصاب، مرکز تحقیقات روان‌پزشکی و علوم رفتاری و مرکز تحقیقات طب فیزیکی و توانبخشی می‌باشد که در سال 2016 میلادی (1395 شمسی)، به‌افتخار پروفسور عباس علوی و به‌پاس عزم خستگی‌ناپذیر ایشان در پیشبرد مطالعات سالمندی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز تأسیس شده‌است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

آسایشگاه سالمندان پرهام

7

این مرکز یکی از مراکز نمونه و ممتاز سازمان بهزیستی کشور است، که از سال 1387 تا کنون مشغول به فعالیت بوده است و در این مدت کوتاه توانسته بابهره گيري از مراكزسالمندان درخارج ازكشور، بهترین و بیشترین تجربه و دانش لازم را در این مورد کسب نماید و همچنان در پی موفقیت های بیشتر در این زمینه است .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

سالمندان سرافرازان

8

ارائه تمامی خدمات تخصصی سالمند خدمات توانبخشی با كادری مجرب و متخصص ارائه خدمات به صورت شبانه روزی به سالمندان عزيز در فضای خوش اب و هوای چيتگر پذيرش سالمند به صورت دولتی و با كارت يارانه

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

طراحی اپلیکیشن مراقبت از سالمندان

9

در اپلیکیشن مراقبت از سالمندان سعی شده تا کلیه نیازهایی که خانواده ها جهت نگهداری عزیزان خود می خواهند ، در نظر گرفته شود خدماتی از قبیل خدمات پرستاری در منزل ، خدمات آزمایشگاهی مانند گرفتن نمونه خون و ... ، خدمات فیزیوتراپی ، ویزیت پزشک ، خدمات خرید مایحتاج روزانه ، خدمات نظافت در منزل ، خدمات گردش و خرید و .... .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

شورای ملی سالمندان

10

شورای ملی سالمندان با هدف فراهم کردن امکان تداوم حضور سالمند در جامعه، تأکید بر حفظ موقعیت و جایگاه سالمند در خانواده، تأمین حداقل نیازهای اساسی سالمندان نیازمند در کشور، تأکید بر حفظ احترام شأن و حرمت سالمند و فراهم کردم امکان مشارکت مردم، انجمنها و موسسات غیردولتی تشکیل شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

نشریه سالمندشناسی

11

با توجه به افزایش جمعیت سالمندان و ایجاد رشته های جدید در علوم پزشکی مانند: طب سالمندی پرستاری سالمندی و سالمندشاسی یکی از نیازها وجود نشریه ای بود که بتواند جدیدترین مطالب و تحقیقات این حوزه را چاپ نماید و از طرفی دانشجویان و اساتید نیازداشتند که مجله ای را بعنوان نشریه تخصصی داشته باشند . لذا بر آن شدیم با همکاری انجمن علمی پرستاری ایران با درک این نیاز و توجه به آن نسبت به راه اندازی این نشریه اقدام نماییم .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

فصلنامه سالمند

12

فصلنامه سالمند نشریه مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بوده و در بر گیرنده مقالات علوم اجتماعی، روانشناختی، پزشکی و پیرا پزشکی مرتبط با مسائل سالمندان می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مرکز شبانه روزی سالمندان آرام

13

مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان آرام به عنوان بزرگترین مرکز سالمندان خصوصی با دو هزار و پانصد متر زیر بنا و دارای هشتصد متر حیاط دلباز به صورت ویلایی در منطقه دروس واقع شده است .این مرکز با بدست آوردن رتبه اول کشور در سال 94 در ارائه خدمات پزشکی ، توانبخشی ، پرستاری ، روانشناسی ، مراقبتی و فضایی با گرد همایی تعدادی از پزشکان با تکیه بر اصول نوین علوم توانبخشی و پزشکی طراحی و بنیان گذاری گردید .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مرکز نگهداری سالمندان بزرگمهر

14

مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان  بزرگمهر با طراحی منحصر به فرد خود محیطی فرا انتظار جهت اقامت همه گروه از سالمندان عزیز فراهم می نماید . بزرگمهر در نقطه ای خوش آب و هوا و استثنایی از شهر تهران واقع شده است . مجاورت مرکز با پارکی مشجر در تلطیف فضای مرکز نقش موثری دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مرکز تحقیقات مراقبت سالمندی

15

ارتقای سلامت و بهبود كیفیت زندگی سالمندان كشور با تمركز بر خود مراقبتی، بر اساس دانش روز از طریق تحقیق، تولید، نشر دانش و هدایت سیاست‌گذاری خدمات بهداشتی سالمندان كشور در جهت مذكور.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

خانه سالمندان مهریز

16

خانه سالمندان مهریز یک مرکز خیریه است که از سال 1372 به عنوان اولین آسایشگاه در استان یزد تاسیس گردیده و افتخار نگهداری و مراقبت از سالمندان سراسر استان یزد را دارد . این مرکز زیر نظر سازمان بهزیستی و توسط هیئت مدیره اداره می گردد ، اعضای هیئت مدیره به صورت افتخاری در این مرکز فعالیت دارند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مرکز توانبخشی و آسایشگاه سالمندان توحید

17

مرکز توانبخشی و آسایشگاه سالمندان توحید با ارائه خدمات شبانه روزی، مراقبت و نگهداری از سالمند ، خدمات پزشکی، پرستار سالمند ، توانبخشی، گفتار درمانی، کار درمانی، فیزیوتراپی با مدیریت و نظارت دائمی حضوری و مجازی (کنترل از داخل و خارج از مرکز با سیستم دوربین های مدار بسته) همکاری پزشکان و کارشناسان مجرب در محیط گرم و صمیمانه خانه سالمندان توحید با امکانات رفاهی مدرن در قلب تهران پذیرای عزیزان شما می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...