logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

مشاغل خانگی و روستایی

 

 

فهرست مشاغل خانگی

home business e5

لیست مشاغل خانگی در یک فایل PDF.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

اتحاديه مركزي تعاونيهاي روستايي و كشاورزي ايران

طبق آخرين برآوردهاي كارشناسي هزينه ايجاد هر شغل حدود يكصد وپنجاه ميليون تومان است، اين امكان وجود دارد كه در صورت كمك مالي و تسهيلاتي دولـت  با هزينه بسيار پايين­تري به دو روش ايجاد اشتغال نمود:

۱ـ دريك برنامه پنجساله در ۳۲۰۰ اتحاديه  وشركت تعاوني روستائي زير مجموعه براي ۱۵۰۰۰ نفراز فارغ التحصيلان كشاورزي با هدف ايجاد تحول در نظام توليد در سطح شبكه تعاونيهاي روستائي فرصت شغلي ايجاد كنيم مشروط بر اينكه براي هر اشتغال فقط بابت حقوق ومزاياي سال اول مبلغ ۱۵ ميليون تومان از منابع دولت  تأمين و پرداخت شود وبراي سالهاي بعد مديران عامل اتحاديه­ها وشركتها متعهد مي­شوند كه حقوق  ومزاياي اين نيروها را از محل درصدي از سود حاصل از فعاليتهاي جديد كه بعلت حضور مؤثر اين كارشناسان  در شركت يا اتحاديه حاصل مي­شود پرداخت نمايند.

۲ـ در خصوص ايجاد اشتغال در شهركهاي گلخانه­اي هيدروپونيك كه مي­توانيم در هر كدام از كشت و صنعتهاي جيرفت وشهيد رجائي در سطح يكهزار هكتار اجرا نمائيم . با توجه باينكه توليد در هر هكتار در اين گلخانه­ها مي­تواند تا ۷۰۰ تن افزايش يابد و در هر هكتار۲۰ نفراشتغال ايجاد شود. در صورت تأمين تسهيلات از طرف شركت شهركهاي كشاورزي ما قادريم در دو شهرك گلخانه­اي كشت وصنعت جيرفت و شهيد رجائي نيز در يك برنامه ۵ ساله ۴۰۰۰۰ نفر فرصت شغلي داشته باشيم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی

طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یک طرح دو جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجای‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی است که سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی به عنوان یک ارگان تسهیل‌گر در نظر گرفته شده است تا پروژه‌های مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی را بصورت هدفمند اجرا نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

انجمن زنان مدیر کارآفرین

اهداف:

ترويج و توسعه کارآفرينی

کمک به بهبود و اصلاح سياست های حمايتی از زنان کارآفرين

نهادينه ساختن فعاليت های آموزشی، پژوهشی،مشاوره‌ای و ترويجی در زمينه کارآفرينی

فراهم ساختن زمينه لازم برای پرورش ايده های خلاق در ورود به عرصه کارآفرينی

کمک به سامان دهی فعاليت های مرتبط با کارآفرينی

کمک به پيوند منطقی و متناسب ميان کارآفرينان و دولت و بانک ها و ساير ذی نفعان

کمک به ايجاد شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی ميان زنان کارآفرين در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

آموزش و اشتغال زنان

اهداف:

مسئله شناسي زنان با محوریت آموزش و اشتغال آنان در ايران

پژوهش در حوزه زنان و خانواده

كمك به گسترش و تعميق علم براساس نیازهای بازار کار و با توجه به ملاحظات جنسيتي

ايجاد هماهنگي و ارتباط مستمر بين مراكز سياست گذاري در حوزه زنان با نظام آموزش عالي كشور

تبيين وضعيت زنان ايراني و تحولات آینده

نهادينه سازي فرهنگ پژوهش در حوزه هاي مختلف مطالعات زنان و انتشار نتايج حاصل از پژوهشها به منظور ارتقاء سطح دانش جامعه نسبت به مسائل آموزش و اشتغال زنان در ايران و جهان

انجام مطالعات تطبيقي مربوط به زنان و خانواده، نقد و بررسي آرا و انديشه های مرتبط با حوزهی آموزش و اشتغال زنان

انجام فعاليت هاي لازم براي توسعه آموزش هاي مرتبط با امور زنان

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

هدف اصلی بنیاد:

توسعه فعالیت مولد در بین جامعه زنان و جوانان از طریق ترویج کارآفرینی

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

تکراکانون توسعه کارآفرینی روستایی اندیشه پویا

اهداف:

گسترش کارآفرینی روستایی به منظور تقویت نقش و جایگاه روستا در توسعه اقتصاد ملی

ظرفیت سازی و ارتقاء سطح دانایی و توانایی کارآفرینان روستایی با توجه به مزیت های نسبی و رقابتی روستا

ترویج نگرشها و باورهای تقویت کننده ی فرهنگ و منزلت روستانشینی

تسهیلگری در تبدیل ایده های کارآفرینی روستایی به بنگاه های اقتصادی روستایی با تأکید بر اشتغالسبز

افزایش مشارکت مردمی در دستیابی به توسعه پایدار روستایی

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

تأمین موجبات پیشرفت ، گسترش وتقویت تعاون و توسعه عملیات اقتصادی، بازاریابی و بازرگانی و خدمات تعاونی در روستاها

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

طرح ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي

شاغلين كسب و كار مذكور براي كسب منافع به صورت هاي ذيل فعاليت مي نمايند:

انجام فعاليت به صورت كارمزدي براي كارفرماي خارج از محيط مسكوني

انجام فعاليت مستقل اعم از تامين مواد اوليه تا عرضه و محصول به خارج از محيط مسكوني

انجام فعاليت به صورت تعاوني ،اتحاديه ويا مشاركت با بنگاه هاي بالا دستي تامين كننده مواد اوليه و عرضه محصول آنان در بازار ، ترجيحا به صورت كسب و كار خوشه اي

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

کانون ملی زنان بازرگان ایران

چشم انداز:

دستیابی به حداکثر ظرفیت حضور زنان و نقش آفرینی  در عرصه های اقتصادی و کسب و کار در راستای اهداف توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

موسسه مطالعات وتحقیقات زنان

اهداف:

شناخت و تبیین مسائل زنان به منظور برنامه ریزی برای بهبود وضعیت زنان؛

شناسایی الویت های مشکلات زنان و ارائه راهکارهای علمی برای حل آن؛

مشارکت و تأثیرگذاری بر فرایندهای ملی، منطقه ای و بین المللی برای بهبود وضعیت زنان؛

ارتقای سطح دانش علمی و فنی پژوهشگران؛

ارتقاء دانش و مهارتهای عمومی افراد جامعه در خصوص خانواده.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

فصلنامه روستا و توسعه

در راستای تحقیق، بررسی و اشاعه یافته های مربوط به ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و سیاسی موضوعات مربوط به روستا و توسعه روستایی و به منظور استفاده بهینه از توانمندی های علمی محققان سراسر کشور ضرورت انتشار فصلنامه روستا و توسعه در مرکز تحقیقات و بررسی مسائل روستایی سابق مورد تأیید و تأکید قرار گرفت

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری

زنان روستایی و عشایری بر اساس سرشماری سال 1390 با جمعیتی بیش از 10 میلیون نفر به عنوان رکنی از جمعیت مولد بخش کشاورزی، از ساکنین اصلی روستاها محسوب می شوند. دفتر امور زنان روستايي و عشايري وزارت جهاد كشاورزي در سال1372 در راستاي سياست هايتوسعه ظرفیت های اقتصادی- اجتماعي، گسترش فعالیت های آموزشي- ترويجي و فرصت هاي شغليايجاد شد.تنظيم برنامه هاي توسعه روستايي و کشاورزی، با رویکرد توسعه توانمندي هاي زنان روستایی و عشایری بر روند فقرزدايي، تامين امنيت غذايي خانوار روستايي، ايجاد اشتغال و پايداري زندگي در مناطق روستايي كشور تاثير بسزايي دارد...

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

صندوق اعتبارات خرد زنان روستائی

با توجه به اينكه يكي از اساسي ترين عوامل توسعه به ويژه توسعه روستايي ، توانمندسازي و بهبود كاركرد زنان در مديريت ، تصميم گيري و اجرا در محيط خانواده و جامعه روستايي خود مي باشد ، لذا ايجاد شرايط مناسب جهت دسترسي زنان روستايي به عوامل توليد يكي از مراحل فرايند است .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

آموزش و سازماندهی زنـان تسهیلگـر توسعه روستایی

برای رسیدن به توسعه پایدار، آگاهی و مشارکت همه افراد جامعه ضروری است. در جوامع روستایی به دلیل موانع فرهنگی از جمله حاکمیت فرهنگ سکوت، زنان نقش و حضور کم رنگی در اداره امور زندگی و جامعه خود داشتند. لذا برای فعال شدن و توانمندی زنان در اثرگذاری در محیط پیرامون خود، پروژه زنان تسهیلگر توسعه روستایی در روستاها اجرا شد. در این پروژه زنان روستايي داوطلب،، طی مراحلی توسط زنان روستايي انتخاب می شوند. زنان تسهیلگر پس از کسب آموزش های لازم، در يك ارتباط دو سويه، روند خودباوري و توسعه محلي خود جوش زنان روستايي را زمينه سازي و تسهيل مي‌نمايند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

شناسایی، انتخاب و معرفی زنان نمونه روستایی

شناسایی، انتخاب، معرفی و به کارگیری تولیدکنندگان نمونه در فرآیند ترویج کشاورزی، به دلیل تاثیر آنها در پیشبرد اهداف توسعه روستایی و کشاورزی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.به این منظور دفتر امور زنان روستایی و عشایری هر ساله با انتخاب زنان روستایی، عشایری و كشاورز، بستر لازم را براي ارائه تجربيات بومي و محلي كشاورزان نمونه زن در كنار دانش نوين ترويجي براي تحقق اهداف و برنامه هاي توسعه كشاورزي فراهم مي كند

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

طرح ایجاد و توسعه ی اشتغال زنان دربخش کشاورزی

با توجه به جمعیت زنان روستایی فعال در بخش کشاورزی، ضرورت پرداختن به موضوعات مورد نیاز زنان تولیدکننده و ایجاد زمینه های اشتغال و درآمد پايدار برای آنان غیر قابل انکار است. در این راستا با در نظرگرفنن مزیت نسبی و ظرفیت های منطقه، اجرای پروژه های اشتغالزا در مناطق روستایی از یک طرف زمینه را برای مشارکت کامل بهره برداران فراهم مي كند، و از سوی دیگر به افزایش درآمد و ایجاد اشتغال در سطح خرد کمک شایانی می نماید. این طرح به منظور اشتغال پايدار، در قالب پروژه های کوچک اشتغالزا در موضوعات مختلف زیر بخش های کشاورزی ( دام، زراعت، باغبانی، صنایع تبدیلی، شیلات و...) اجرا مي شود. در این طرح پس از تامین اعتبار، پروژه هایی دریافتی از استانها بررسی گردیده و بعد از تصویب جهت اجرا به استان ها عودت می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

تعاونی های زنان روستایی

شبکه تعاونیهای روستایی دارای۲.۹۴۱شرکت تعاونی روستایی با تعداد اعضای۴۵۰۰۸۶۸نفردر سطح۵۶.۲۵۲روستا با سرمایه ای بالغ بر۴۴۰میلیارد ریال بوده که این شرکتها به نوبه خود تعداد۲۵۶اتحادیه را در سطح شهرستان تشکیل می دهند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

زن روستایی،توسعه روستایی

زنان روستایی جمعیت قابل ملاحظه ای از جوامع مختلف را تشکیل می دهند. از سال 1349 (1970م) و همزمان با طرح مسایل زنان و نقش آنان در توسعه، تأثیر و چگونگی نقش زنان روستایی در توسعه و بخصوص توسعه کشاورزی مورد توجه بوده است و دلیل این امر، نقش انکارناپذیر زنان روستایی در فعالیتهای مختلف جوامع روستایی می باشد. زنان روستایی در اکثر جوامع، نیروی عمده کار کشاورزی را تشکیل می دهند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

زنان روستایی

زنان روستایی در ایران علاوه بر مشارکت در بخش کشاورزی و صنایع روستایی ، در بخش خدمات روستایی نیز از گذشته نقش فعال و چشمگیری داشته اند. تقسیم کار همیشه طوری انجام شده که بیشترین وظایف خدماتی بر دوش زنان بوده است. ارزش کار زنان در روستاها نه تنها از کار خدماتی مردان کمتر نیست.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

موسسه خیریه امام علی (ع)

موسسه خیریه امام علی (ع)درجایگاه سازمانی مردم نهاد ، از سال 1373 آغاز به کار و سپس با اخذمجوز به شماره 9971 ثبت وباهدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده تحت حمایت آنان درتهران وحومه ی آن فعالیت نمود این موسسه درادامه ی اهداف خودازسال 1385 با انگیزه جلوگیری ازمهاجرت روستاییان به کلان شهرها و ریشه کن نمودن فقرومحرومیت درمناطق کم برخوردارکشور،بانگاهی همه جانبه به نیازهای روستاییان حول چهارمحورسلامت وبهداشت ،آموزش اشتغال ،عمران وآبادانی وتهیه مسکن روستایی به فعالیت پرداخت.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

روستا کالا

 

روستا کالا، شبکه‌ای برای حمایت از تولیدات روستایی است که توسط جمعی از جهادگران سراسر کشور راه‌اندازی شده است و پشتیبانی می‌گردد. هدف از تشکیل این شبکه، حمایت از تولید‌کنندگان مناطقی است که به دلیل دوری از بازار مصرف و بزرگ بودن زنجیره واسطه‌ها، سود کمی بدست می‌آورند و انگیزه‌ی تولید ندارند. روستا کالا شبکه‌ای مردمی است که با اهداف غیرتجاریِ حمایت از تولیدات اصیل ایرانی، رونق کسب و کار روستایی، جلوگیری از مهاجرت‌های شغلی از روستا به شهر و پیشرفت مناطق محروم، فعالیت می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

هم نت روستا

 

رویداد هم نت روستا یک رویداد سه مرحله‌ای شامل شناسایی ظرفیت‌های مناطق روستایی و جلب مشارکت و توانمندسازی روستاییان، پیش رویداد چند روزه روستایی (بیان فرصت‌ها، ایده پردازی، آموزش، کارتیمی) به منظور شکل‌گیری هسته‌های کارآفرین با محوریت راه اندازی کسب و کارهای پایدار و ارایه راهکارهای نوآورانه برای حل معضل مناطق زیر نظر سرمایه‌گذاران و تسهیلگران روستایی و در نهایت رویداد کارآفرینی روستا به منظور عملیاتی کردن طرح‌های اجرایی با تأیید دهیاری ها و مشارکت روستاییان مناطق می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

محلی جات

 

محلی جات از آبان ماه سال 95 با هدف ارائه محصولات محلی و مطمئن از تولیدکنندگان خانگی و روستایی شروع به فعالیت کرد. این گروه با هسته مرکزی جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده است. محلی جات تاکنون توانسته است نیاز صدها مشتری در حوزه محصولات سالم و طبیعی را پاسخگو بوده و همچنین از تولیدات ده ها تولیدکننده محلی و روستایی و خانگی نیز حمایت کند. .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...