logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

بشردوستانه و صلح جهانی

مرکز مدافعان حقوق بشر

4

آغاز شکل گیری فعالیت مرکز غیر دولتی مدافعان حقوق بشر، به زمستان ۱۳۸۹ باز می گردد. زمانی که جمعی از کنشگران مدنی و فعالان رسانه ای فعالیت اطلاع رسانی خود را در قالب همکاری رسانه ای، با موضوع حقوق بشر، در فضای مجازی آغاز کردند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن علمی مطالعات صلح ایران

113

 

انجمن علمی مطالعات صلح ایران نهادی است غیرانتفاعی و بین رشته ای که در سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را با مجوز از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.این انجمن دانش‌آموختگان رشته‌های علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، روانشاسی، علوم تربیتی، حقوق، جامعه شناسی، مطالعات قومی و انسان شناسی را به عضویت می‌پذیرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن نجات

 

انجمن نجات توسط جمعی از اعضای سابق به منظور نجات رفقایی که هنوز در اسارت ذهنی و حتی عینی این سازمان هستند و کمک به خانواده های رنج کشیده آنان در داخل کشور تأسیس و فعال شده است. فرقه تروریستی رجوی (سازمان مجاهدین خلق) سالیان سال است که بسیاری از افراد صدیق و فداکار این کشور را در اسارت ذهنی و حتی عینی خود نگاه داشته و از آنان در جهت امیال رهبری سازمان سوء استفاده مینماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن حقوق بشر ایران

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

موسسه بین المللی مطالعات اسلامی

انجمن حقوق بشر که یکی از انجمن های علمی- تخصصی موسسه بین المللی مطالعات اسلامی است و اعضای آن عموما از دانش آموختگان سطوح عالی و فعالین عرصه بین الملل هستند، می کوشد تا با کاوش توام در مبانی و مصوبات بین المللی حقوق بشری از سویی و بررسی عالمانه محتواها و متون دینی از سوی دیگر، پاسخ هایی واقع گرایانه، عملی و مقبول به پرسش های مطرح در این حوزه بیابد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

اصول حقوق بشردوستانه در اندیشۀ امام خمینی (ره)

 

پژوهش حاضر به شیوۀ توصیفی- تحلیلی و با هدف تبیین دیدگاه امام خمینی (ره) راجع به حقوق بشردوستانه، به این پرسش اساسی پاسخ خواهد داد که اصول اساسی حقوق بشردوستانه از دیدگاه ایشان شامل چه مواردی می‌شود؟ نتیجۀ کلی که از این پژوهش حاصل شد نشان می‌دهد که رعایت رفتار انسانی، نفی اعتدا در درگیری‌های مسلحانه، تفکیک بین افراد نظامی و غیرنظامی، محدودیت در کاربرد تسلیحات، رعایت تناسب و ضرورت در اقدامات نظامی، محبت و مهربانی با اسیران جنگی و حفاظت از محیط‌زیست به‌منزلۀ مهم‌ترین اصول حقوق بشردوستانه در اندیشۀ امام خمینی (ره) مورد توجه بوده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...