logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

سازمان های مردم نهاد و مدیریت روستایی

روستا نت

1 

انجام فعاليت‌هاي مطالعاتي در زمينه توسعه اقتصادي در مناطق محروم و زمينه‌‌سازي جهت اشتغال محرومين انجام خدمات عمراني عام‌‌المنفعه جهت ساخت مراکز آموزشي، بهداشتي و خدماتي و ديني انجام خدمات عمراني جهت محرومين تحت پوشش در زمينه ساخت مسکن، محل‌‌کسب و...

ايجاد زمينه‌‌هاي مناسب اشتغال‌زايي از طريق اجراي طرح‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري با اولويت اجراء در مناطق‌ محروم و روستاها

ايجاد و اداره مراکز آموزشي در مناطق محروم کشور

ايجاد و اداره مراکز خدمات بهداشتي و درماني در مناطق محروم کشور

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

روستا کالا

113

 

روستا کالا، شبکه‌ای برای حمایت از تولیدات روستایی است که توسط جمعی از جهادگران سراسر کشور راه‌اندازی شده است و پشتیبانی می‌گردد. هدف از تشکیل این شبکه، حمایت از تولید‌کنندگان مناطقی است که به دلیل دوری از بازار مصرف و بزرگ بودن زنجیره واسطه‌ها، سود کمی بدست می‌آورند و انگیزه‌ی تولید ندارند. روستا کالا شبکه‌ای مردمی است که با اهداف غیرتجاریِ حمایت از تولیدات اصیل ایرانی، رونق کسب و کار روستایی، جلوگیری از مهاجرت‌های شغلی از روستا به شهر و پیشرفت مناطق محروم، فعالیت می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

هم نت روستا

 

رویداد هم نت روستا یک رویداد سه مرحله‌ای شامل شناسایی ظرفیت‌های مناطق روستایی و جلب مشارکت و توانمندسازی روستاییان، پیش رویداد چند روزه روستایی (بیان فرصت‌ها، ایده پردازی، آموزش، کارتیمی) به منظور شکل‌گیری هسته‌های کارآفرین با محوریت راه اندازی کسب و کارهای پایدار و ارایه راهکارهای نوآورانه برای حل معضل مناطق زیر نظر سرمایه‌گذاران و تسهیلگران روستایی و در نهایت رویداد کارآفرینی روستا به منظور عملیاتی کردن طرح‌های اجرایی با تأیید دهیاری ها و مشارکت روستاییان مناطق می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

محلی جات

 

محلی جات از آبان ماه سال 95 با هدف ارائه محصولات محلی و مطمئن از تولیدکنندگان خانگی و روستایی شروع به فعالیت کرد. این گروه با هسته مرکزی جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده است. محلی جات تاکنون توانسته است نیاز صدها مشتری در حوزه محصولات سالم و طبیعی را پاسخگو بوده و همچنین از تولیدات ده ها تولیدکننده محلی و روستایی و خانگی نیز حمایت کند. .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری

واحد امور زنان روستایی و عشایری  از سال 1372 در وزارت جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی تشکیل شد.  در وزارت کشاورزی از سال 1372 تا سال 1379 با نام دفتر توسعه فعالیتهای زنان روستایی و در وزارت جهادسازندگی از سال 1372  تا 1376 به عنوان گروه  امور زنان روستایی بود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

موسسه روستاشناسي ايران

موسسه روستاشناسي ايران با هدف شناسايي ، جمع آوري ، پردازش و ذخيره سازي اطلاعات مربوط به وضعيتهاي اجتماعي ، اقتصادي ، فرهنگي ، سياسي و طبيعي حال حاضر روستاهای كشور در قالب یک دائره المعارف بزرگ ... ايجاد زمينه شناخت ظرفيتهاي اجتماعي ، اقتصادي ، فرهنگي ، سياسي و طبيعي روستاهای كشور... ايجاد زمينه تحقيق و برنامه ريزي در جهت توسعه مناطق روستايي كشور ... كمك به افزايش اطلاعات مديران ، كارشناسان ، پژوهشگران و سياستگذاران توسعه ، بالاخص توسعه روستايي ... صرفه جويي در وقت و هزينه گروههاي تحقيقاتي ... اطلاع رساني به منظور پرهيز از دوباره كاري در فعاليتهاي وزارتخانه ها ، سازمانها ومؤسسات دست اندركار مسايل روستايي كشور ...  آغاز به كار نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

 

سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سال ۱۳۴۸ با ماهیت شرکت سهامی دولتی ( ۷۷.۲ درصد سهم دولت و ۲۲.۸ درصد سهم تعاونیهای روستایی و کشاورزی) و به صورت نامحدود تأسیس شد و اساسنامه آن در سال ۱۳۴۸ به تصویب کمیسیونهای مجلسین سابق رسید و شکل قانونی به خود گرفت و هیأت دولت مأمور اجرای آن گردید.با توجه به مفاد ومواد اساسنامه قانونی این سازمان ، وظیفه توسعه روستایی وبخش کشاورزی از طریق تعاونیها و تشکلها بر عهده این سازمان قرار گرفته است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

 

در ایران نظام تأمین اجتماعی و بیمه‏‌های اجتماعی آنقدر اهمیت دارد که اصل بیست و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز به آن اختصاص یافته است. علاوه بر آن در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه هم اجرای بیمه‏ اجتماعی در سطح جوامع روستایی و عشایری مورد تأکید قرار گرفته است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

دفتر امورروستایی و شوراها

 

در راستای سیاستهای اصولی دولت مبنی بر رسیدگی دقیق و به موقع به مسائل روستایی و جهت پیگیری راهبردهای ترسیم شده مطابق برنامه های کشوری در سطح استان در نیمه دوم سال 1386 دفتر امورروستایی و شوراها به عنوان یک دفتر مستقل تشکیل و دفتر امور مناطق محروم درآن ادغام گردید

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

موزه میراث روستایی گیلان

 

موزه های روستایی، تصاویری ملموس از زندگی سنتی‌اند که در آنها می توان معماری، آداب و رسوم، صنایع دستی و هنرهای بومی را از نزدیک مشاهده و زندگی روستایی را تجربه کرد؛ این موزه ها فضایی را فراهم می‌کنند تا مردمان هر سرزمین با گذشته نزدیک پدران و مادران خود آشنا شوند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

فصلنامه روستا و توسعه

در راستای تحقیق، بررسی و اشاعه یافته های مربوط به ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و سیاسی موضوعات مربوط به روستا و توسعه روستایی و به منظور استفاده بهینه از توانمندی های علمی محققان سراسر کشور ضرورت انتشار فصلنامه روستا و توسعه در مرکز تحقیقات و بررسی مسائل روستایی سابق مورد تأیید و تأکید قرار گرفت

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...