logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

علمی فرهنگی

رصدخانه ملی ایران

1

رصدخانه ملی ایران نخستین پروژه بزرگ علوم بنیادی در ایران است که با هدف ساخت رصدخانه‌ای نجومی با تلسکوپی پیشرفته برای ترویج پژوهش‌های نجومی و توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با آن شکل گرفته است. عامل توسعه این طرح رشد بیش از یک دهه آموزش عالی نجوم در ایران است. همچنین مدت‌هاست که دانشگاهیان و جامعه بزرگی از اخترشناسان آماتور ایرانی خواستار پیدایش آن بوده‌اند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پژوهشكده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي

113

 

جهاد دانشگاهي به عنوان يكي از نهادهاي انقلاب اسلامي زير نظر شوراي عالي انقلاب فرهنگي همواره تلاش مضاعفي در پاسخ به نياز بخش‌هاي مختلف صنعت در حوزه پژوهش و آموزش داشته است. در اين راستا، اين نهاد علمي فرهنگي علاوه بر واحدهاي دانشگاهي با تأسيس 25 پژوهشكده و ايجاد قطب‌هاي علم و فناوري به دنبال تحقق بخشي از اهداف علمي و پژوهشي سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوري اسلامي است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی

 

پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی با هدف «پژوهش در زمینه های فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی و توسعه و ارتقای علوم انسانی و اجتماعی» تأسیس شده است. ایده اولیه نیاز به تأسیس پژوهشکده‌های مستقل در حوزه مطالعات فرهنگی و اجتماعی با تأکید بر نیازهای علمی دانشگاهی کشور، از تحقیقات و مطالعاتی به دست آمد که در دفتر برنامه‌ریزی اجتماعی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مرکز نشر دانشگاهی

بر اساس مصوبۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی سامان دادن به وضعیت نابسامان کتاب های دانشگاهی و آماده سازی کتابهای وزین به جای جزوه های آشفته و مغلوط و همچنین تهیۀ کتاب های متفاوت به صورت واژه نامه و واژگان و رفع ناهماهنگی های موجود در سطح کتاب های علمی برعهدۀ مرکز گذاشته شد، که قرار بود در 16 گروه علمی و تخصصی هر گروه شامل رئیس و 5 نفر هیئت علمی ـ پژوهشی و 3 الی 5 نفر ویراستار و کارشناس مؤلف و مترجم و مصحح انجام شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن فيزیک ایران

انجمن فيزیک ایران در سال ۱۳۱۰ تشکیل شد. بین سال‌های ۱۳۱۰ تا ۱۳۲۰ عده معدودی از فیزیکدانان با راهنمایی دکتر محمود حسابی، جلساتی به عنوان جمعیت فیزیک و شیمی در آزمایشگاه فیزیک دانشکده علوم دانشسرای عالی تشکیل می‌دادند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

انجمن هسته ای

 

اسفندماه ۱۳۷۶ در مشهد مقدس کميته‌ای با عنوان "هماهنگ کننده فيزيکدانان و متخصصان هسته‌ای کشور" تشکيل شد و پس از شش سال با برگزاری گردهمائی‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی، مقدمات لازم برای ادامه کار با زيربنای مناسب علمی فراهم گرديد. با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقيقات و فناوری و تایيد اساسنامه جديد، در اسفندماه ۱۳۸۲ در دانشگاه اراک، برای تعيين هيات مديره، انتخابات انجام شد و فعاليتها مجدداً با نام "انجمن هسته‌ای ايران" با اساسنامه جدید ادامه دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی

 

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی به عنوان یکی از مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور (به ویژه در منطقه شمال شرق کشور)، از سال 1385 با توجه به سوابق گذشته و مزیت های منطقه ای به عنوان موسسه پژوهشی مستقل ملي و داراي مصوبه قطعي از شوراي گسترش آموزش عالي، فصل نوینی از فعالیت های خود را آغاز نمود. سوابق فعالیت های این موسسه پژوهشی به سال 1360 بر می گردد که در ابتدا با نام سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران- مرکز خراسان- فعالیت خود را شروع و در فاصله زمانی سالهای 1381 تا 1385 با تبدیل مراکز استانی سازمان به پارک های علم و فناوری، با نام پژوهشکده تحقیقات توسعه فناوری فعالیت خود را ادامه داده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن شیمی ایران

 

انجمن شیمی ایران از بدو تأسیس تاکنون درزمینه‌های مختلفی فعالیت نموده است. در سال‌های آغازین، تقریباً این فعالیت‌ها محدود به تهیه اساسنامه و تثبیت ارگان‌های انجمن و برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای علمی بود، اما در سال‌های بعد گسترده‌تر شد. به نظر می‌آید که برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای علمی اصلی‌ترین فعالیت انجمن و شاید بتوان گفت که پیوسته‌ترین زمینه فعالیت در انجمن بوده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

‌انجمن‌ رياضى‌ ‌اير‌ان‌

 

در فروردين‌ماه‌ سال‌ ۱۳۵۰ ‌همزمان‌ با برگز‌ار‌ى‌  دومين‌ کنفر‌انس‌ رياضى‌ کشور در د‌انشگاه‌ صنعتى‌ شريف‌، ‌هيات‌ موسسان‌ با تصويب‌ ‌اساسنامه‌ و ‌انتخاب‌ ۶ نفر به‌ ‌عنو‌ان‌ ‌ا‌عضا‌ى‌ شور‌ا‌ى‌ اجر‌ايى‌، تشکيل‌ ‌انجمن‌ رياضى‌ ‌اير‌ان‌ ر‌ا ‌ا‌علام‌ کرد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن دوستی ایران و اندونزی

 

انجمن دوستی ایران و اندونزی در جهت تقویت پیوندهای فرهنگی میان دو ملت مسلمان ایران و اندونزی فعالیت می نماید. مهمترین دغدغه انجمن، تقویت پیوندهای فرهنگی، علمی و آموزشی برای توسعه ارتباطات دو کشور ایران و اندونزی است. شناسایی و معرفی خلاءهای فرهنگی و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه با هدف تقویت و ارتقاء سطح ارتباطات در همه عرصه ها از جمله محورهای اصلی فعالیت های انجمن می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن دوستی ایران و چین

 

انجمن دوستی ایران و چین با سازوکاری غیر دولتی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ با هدف کمک و تسهیل روابط دوستی و کهن میان دو کشور متمدن ایران و چین آغاز کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...