logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

حمایت از محیط زیست و حیات وحش و سمن ها

انجمن علمي ارزيابي محيط زيست ايران

1

شالوده این انجمن را پيشكسوتان محيط زيست كشور از دانشگاه هاي تهران، شهيد بهشتي و ساير بنيان نهادند. انجمن داراي اعضاي پيوسته داراي درجه كارشناسي ارشد و دكترا در رشته هاي علوم محيط زيست و اعضاي وابسته داراي درجه كارشناسي و دانشجويان كارشناسي ارشد مي باشند.

انجمن داراي جايگاه مشورتي در سازمان حفاظت محيط زيست، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، ستاد محيط زيست و توسعه پايدار، وزارت آموزش و پرورش، فرهنگسراي علوم، شهرداري تهران و ... مي باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن پایشگران محیط زیست ایران

113

 

انجمن پایشگران محیط زیست ایران یک تشکل غیر دولتی محیط زیستی است. بر اساس تعریف ارایه شده توسط سازمان ملل متحد، تشکل غیر دولتی، به هر گروه غیر انتفاعی  و داوطلبانه شهروندان گفته می شود که در سطح محلی، ملی یا بین المللی فعالیت می کنند و وظایف و اهداف آن ها توسط افراد دارای علایق مشترک تعیین و رهبری می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

فصلنامه سلامت و محیط زیست

 

فصلنامه علمی پژوهشی انجمن علمی بهداشت محیط ایران که با عنوان مجله سلامت و محیط زیست توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران منتشر می شود مقالاتی را که در زمینه های مرتبط با اثرات عوامل محیطی بر سلامت انسان تالیف شده است منتشر می کند .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

پژوهشكده محيط زيست

 

جهت انجام تحقيقات گسترده در زمينه عوامل آلاينده هاي محيطي و يافتن منابع آلاينده زيست‌محيطي در سطح استان قم كه نهايتاً منجر به بروز خطرات گسترده در سطح جامعه مي‌شوند و همچنين به منظور فراهم آوردن زمينه رشد پژوهش‌‌هاي كاربردي در سطح استان و به فعليت رساندن توان پژوهشي اعضاي هيات علمي دانشگاه قم، پيشنهاد راه اندازي پژوهشكده سبز تحقيقات زيست‌محيطي به شوراي محترم گسترش آموزش عالي كشور ارائه گرديد كه در اواخر سال 1382، اين درخواست مورد تاييد قرار گرفت.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن سیستمهای سطوح آبگیر باران

به منظور جلب توجه بیشتر به این بخش از امکانات تامین آب در کشور، شاخه ایرانی این انجمن با کمک متخصصین و کارشناسان مربوطه تاٌسیس گردیده است تا به عنوان یک تشکل غیر دولتی، فعالیت‌های علمی مرتبط با این موضوع را ساماندهی و هدایت نموده و نتایج آن را بصورت راهکار به مدیران کشور پیشنهاد و پیگیری نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن آبخیزداری ایران

انجمن آبخیزداری با فعالیت جمعی اعضاء داوطلب خود، در شناساندن و تبیین ضرورت حفاظت خاک و آب و آبخیزداری به عموم، و رفع موانع و مشکلات موجود در مدیریت این ودیعه های الهی تلاش می نماید، تا با تغییر نگرشهای حاکم بر مدیریت این منابع، امکان بهره برداری از آنها با توجه به اصل پایداری فراهم گردد. بدیهی است در اینصورت وضعیت عمومی زندگی آبخیزنشینان بهبود یافته، محیط طبیعی گستره ایران زمین برای نسلهای آتی حفظ خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

فصلنامه «انسان و محیط زیست»

 

فصلنامه «انسان و محیط زیست» نشریه علمی انجمن متخصصان محیط زیست ایران و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است. هدف از انتشار این فصلنامه آشنا کردن متخصصان، کارشناسان و دانشجویان محیط زیست با تحقیقات جدید در زمینه های مختلف مرتبط با محیط زیست است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن حفظ محیط کوهستان

 

انجمن حفظ محیط کوهستان (انجمن کوهستان) یک سازمان زیست‌محیطی، مردمی، غیر دولتی و غیر انتفاعی می‌باشد که در سال ۱۳۷۲ توسط گروهی از علاقه‌مندان به کوهستان در تهران تأسیس شده است. این انجمن تحت عنوان «مؤسسه‌ حفظ محیط کوهستان» در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری به ثبت رسیده و دارای هیأت مدیره‌ای متشکل از 7 نفر (سید حسین بحرینی، احمدرضا یاوری، عبداله اشتری، هادی آبادی خواه، بهنام جباری، سرو حوری، رقیه ودایع خیری) می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

انجمن طبیعت گران برنا

 

انجمن طبیعت گران برنا تشکلی است مردم نهاد، غیر سیاسی و در زمره سازمان های غیردولتی نا سودبر (NGO)  که با هدف پژوهش، آموزش، ترویج و فرهنگ سازی زیست محیطی، با سطح فعالیت ملی در سال ۱۳۸۲ با اخذ پروانه فعالیت از وزارت کشور تاسیس و راه اندازی گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

شبکه زیست محیطی ایران

 

شبکه سازمانهای غیر دولتی زیست محیطی ایران نهادی مدنی غیردولتی- غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که اساسنامه آن مبتنی بر اساس و چارچوب قوانین کشور تعیین و تدوین گردیده و عملکردش را بر مبنای اهداف تصریح شده؛ تنظیم، منطبق و اجرایی نموده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

صندوق ملی محیط زیست

با توجه به ضرورت توجه به مقوله ی حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست صندوق ملی محیط زیست در سال 1393 و با هدف کمک به کاهش آلاینده های محیط زیستی جلوگیری از تخریب، حفاظت از منابع طبیعی و احیاء و بهره برداری پایدار از منابع پایه و محیط زیست و تنوع زیستی تاسیس شده است. این صندوق یک نهاد عمومی غیردولتی است که ضمن تجهیز منابع پولی از محل و در آمار ناشی از گردش مالی و فعالیت های صندوق و سایر درآمدها به استفاده از این منابع در راستای سرمایه گذاری های حافظ محیط زیست و پرداخت تسهیلات در راستای اهداف صندوق بپردازد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

موسسه حیات وحش میراث پارسیان

1

ما در موسسه حیات وحش میراث پارسیان بر این باوریم که کره زمین خانه همه موجودات زنده است و تنها به انسان تعلق ندارد. حفظ این خانه و ادامه چرخه زندگی تضمین‌کننده بقای جامعه انسانی نیز خواهد بود. حتی با نگاهی انسان‌مدار به طبیعت باید اذعان کنیم که انسان‌ها به طور مداوم نیاز به خدماتی دارند که طبیعت ارزانی می‌دارد، از آرامش روحی ناشی از زیبایی‌های طبیعی گرفته تا آخرین دستاوردهای پزشکی حاصل از پژوهش درباره فلور و فون نادر جهان.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

حیات وحش ایران

113

 

ایران کشور چهار فصل ،با جاذبه های طبیعی بسیاری است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در طبیعت ایران تمام انواع اکوسیستمهای جانوری گیاهی یافت میشود . از کوه و دشت و جنگل و بیابان گرفته تا دریا و دریاچه و رود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مجمع فعالان زیست محیطی

 

ما عاشق حیوانات و محیط زیست هستیم و برای گسترش فرهنگ بین ایرانیان سراسر دنیا، از سال ۲۰۱۴، فعالیت خود را به‌طور جدی و رسمی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری آن‌ها، برنامه های آموزشی و آگاه سازی و فرهنگ سازی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

نذرطبیعت

نذرطبیعت عنوان پویشی است که در مرداد ماه 1395 آغاز شد و طی آن دوستداران محیط زیست برای ساخت آبشخور و تأمین علوفه برای حیات‌وحش در مناطق درگیر خشکسالی ، تاٌمین دارو و تجهیزات دامپزشکی و نیز درختکاری و بوته کاری در سراسر کشور کمک می‌کنند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

انجمن یوزپلنگ ایرانی

 

انجمن یوزپلنگ ایرانی، یک مؤسسه غیردولتی زیست محیطی، مستقل و غیرانتفاعی فعال است که توسط تعدادی دانشجوی علاقمند به طبیعت و حیات وحش، از مرداد ماه سال ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۱۳۶۴۰ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نموده است. محل دفتر مرکزی این انجمن در تهران واقع گردیده و حوزه فعالیت آن در سرتاسر کشور می باشد. همچنین، این انجمن به همکاری با سایر نهادهای فعال در زمینه حیات وحش در سطح بین الملل نیز می پردازد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

کانون آشنایی با حیات وحش

 

کانون آشنایی با حیات وحش بر این است که با بالا بردن اطلاعات علمی و عملی کودکان و نوجوانان در مورد خصوصیات رفتاری جانوران، زیستگاهها، نحوه زندگی، تغذیه، تولید مثل و نقشی که جانوران در اکوسیستم و زنجیره غذایی بر عهده دارند کودکان را با اهمیت و ارزش های حیات وحش آشنا کند. از آنجا یی که این کودکان آینده سازان فردای ایران هستند نسلی آگاه، فردایی روشن و محیط زیستی سالم و پایدار خواهیم داشت

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مدرسه طبیعت

 

اقدامات انجام یافته در این وبگاه، بدون همیاری همه مدارس طبیعت ایران و فعالان حوزه کودک و طبیعت میسر نبوده و نخواهد بود.

شما نیز اگر دوستدار فعالیت، مطالعه و پژوهش در حوزه کودک و طبیعت هستید می توانید به خانواده مدرسه طبیعت ایران ملحق شوید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

عاشقان طبیعت ایران

 

ز سالیان دور و از زمانی که جاده های منتهی به شمال تکمیل نبود مردم از راه کوهستانی مال رو خود را به تهران می رساندند. مسیر گرمابدر سراسب نیز یکی از این راههاست. سالهاست که این مسیر تبدیل به یک مسیر پر جاذبه برای کوهپیمایی شده و همه ساله گروه های بسیاری از جمله گروه عطا از این مسیر طی طریق می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

تصویر حیات وحش

موسسه “تصویر حیات وحش” که از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را با شعار “لذت ببرید، حفاظت کنید” آغاز کرده است، موسسه ای مستقل و غیردولتی در ایران است که به طور تخصصی فیلم هایی با موضوع حیات وحش تولید می کند. فیلم های موسسه تصویر حیات وحش تا کنون توانسته اند با برخورداری از کیفیتی مطلوب، طیف گسترده ای از مخاطبان ایرانی و خارجی را با خود همراه کنند و این موسسه را به سمت اهداف خود رهنمون کنند و در عین حال تاثیری ملموس بر نوع دیدگاه اهالی بومی مناطق حفاظت شده بگذارند. مناطقی که زیستگاه گونه های ارزشمندی چون یوز آسیایی، پلنگ ایرانی، افعی دم عنکبوتی -گونه ای خارق العاده که به تازگی کشف شده- هوبره، میش مرغ و غیره است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

بیدود

1

شرکت «پاک چرخ ایرانیان»، در سال ۱۳۹۶ به عنوان اولین و تنها مجری انحصاری دوچرخه های اشتراکی هوشمند با نام تجاری «بیدود»، با بررسی نیازهای جامعه و با رویکرد حرکت به سمت شهری هوشمند فعالیت خود را در زمینه حمل و نقل پاک با هدف کاهش آلودگی هوا، کمک به محیط زیست، افزایش سلامت شهروندی و کاهش ترافیک آغاز کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه آوای طبیعت پایدار

2

موضوع فعالیت این موسسه ارائه کلیه خدمات مشاوره ای ، برنامه ریزی ، نظارت و اجرای فعالیتهای تخصصی و پروژه های مختلف در مورد موضوعات زیست محیطی ، منابع طبیعی ، جغرافیایی و علوم وابسته مانند گردشگری ، اکوتوریسم طراحی محیط ، کارآفرینی ، جوامع محلی ، صنایع دستی و.....و نیز مشاوره طراحی و اجرای دوره های آموزشی در زمینه محیط زیست ، توریسم و اکوتوریسم ، میراث فرهنگی و ..... می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مهربانه

3

همیشه پروژه‌های متنوعی در مهربانه وجود دارند که می‌توانید متناسب با موضوعات مورد علاقه خود، از آن‌ها حمایت کند. مهربانه علاوه بر تأمین مالی پروژه‌های یاد شده، فرهنگ‌سازی در زمینه موضوعات اجتماعی، محیط زیست، حیوانات و را نیز از مسئولیت‌های خود می‌داند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

سازمان مدیریت پسماند

4

خانواده بزرگ مدیریت پسماند به مسئولیت خطیر خود در رابطه با محیط زیست واقف بوده و خدمت، تعهد و پاسخگویی به شهروندان تهرانی را افتخار خود و تلاش برای ارتقای كیفیت زندگی شهری را وظیفه می داند و همسو با سایر واحدهای مجموعه شهرداری تهران برای رسیدن به ایده آل های امروز یک شهر موفق و توسعه یافته گام برمی دارد تا ایران اسلامی از داشتن پایتختی نمونه بر خود ببالد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن علوم خاک ایران

5

رسالت این انجمن، تلاش در گسترش علوم خاک در ابعاد نظری و عملی از طریق نشریات و رسانه­های جمعی، برگزاری همایش­های تخصصی و علمی، کارگاه های آموزشی، برنامه­های ترویجی برای عموم مردم، جلسات هم­اندیشی و مباحث کارشناسی با مسئولین و قانون­گذاران، در رابطه با اهمیت منابع خاک در تولید محصول و تامین امنیت غذایی، حفظ سلامت محیط زیست، استفاده بهینه از اراضی، و پایداری منابع، در راستای توسعه پایدار کشور می­باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست اصفهان

6

جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست اصفهان در آذر ماه سال 1377 با هدف فرهنگ سازی و ترویج آموزش ها و مبانی محیط زیست شروع به فعالیت کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن پایشگران محیط زیست ایران

7

انجمن پایشگران محیط زیست ایران با  هدف زیر تشکیل شد حمایت، مشارکت در حفاظت از محیط زیست، منابع طبیعی و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کشور

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

دانشنامه پرندگان ایران

8

تصمیم گرفتم به معرفی قسمتی از حیات وحش سزمین ایران (پرندگان ایران) در قالب یک وب سایت بپردازم، این وب سایت در بهمن ماه سال 1386 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است، باشد که بدین وسیله گام کوچکی در راه شناخت پیرامونمان گذارده باشم.!

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مجمع فعالان زیست محیطی

10

ما عاشق حیوانات و محیط زیست هستیم و برای گسترش فرهنگ بین ایرانیان سراسر دنیا، از سال ۲۰۱۴، فعالیت خود را به‌طور جدی و رسمی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری آن‌ها، برنامه های آموزشی و آگاه سازی و فرهنگ سازی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

دوستداران و حافظان طبیعت ساوه و زرندیه

11

دوستداران و حافظان طبیعت ساوه و زرندیه تشکل دوستدار محیط‌ زیست، حامیان صلح و پاسدار منابع طبیعی. جمعیتی مستقل, ملی, غیر دولتی و غیر انتفاعی با تابعیت ایرانی که در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه مهرگان پرتو پژوه

12

این موسسه با رویکرد طراحی و انجام پروژه های سلامت به ویژه موضوعات مرتبط با محیط زیست و صنعت فعالیت خود را طراحی نمود .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

طبیعت

13

ایران، جهانی در یک مرز، سرزمینی با هزاران سال پیشینه های ارزشمند زیستی، با تمدن و فرهنگی غنی و بابیش از یک میلیون اثر تاریخی ثبت شده و صدها اثر ثبت نشده ، موزه ایست پویا و گران سنگ و گنجینه ایست والا . و البته این پیشینه را طبیعتی رقم زده است که بی بدیل است و شگفت انگیز.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن مدیریت سبز ایران

14

انجمن مديريت سبز ايران معتبرترين تشكل غيردولتي علمي و حرفه اي مدیریت سبز در كشور و منطقه است، كه براي يكپارچه سازي مسئوليت هاي اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي سازمان ها توليد علم و دانش مي نمايد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن شرکتهای حامی محیط زیست ایران

15

انجمن شرکتهای حامی محیط زیست ایران در سال ۱۳۹۳ با همکاری و پشتیبانی برخی افراد دلسوز محیط زیست ایران و همچنین مدیران شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ راه اندازی گردید. هدف ما توسعه فرهنگ حمایت و صیانت از محیط زیست می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...