logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

کشاورزی

وزارت جهادکشاورزی

4

رسالت اصلی وزارت کشاورزی تامین امنیت غذایی مردم کشور است. در تامین امنیت غذایی ۴ محور اساسی حفظ منابع پایه ، مدیریت بر زمین ، آب و خاک ، مدیریت بر تولید و کشت، مدیریت بر منابع و نهاده ها، مدیریت بر بازار عرضه و مسائل اقتصادی تولید وجود دارد . در صورت حصول این چهار اصل را در کنار هم ، امنیت غذایی تامین خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن کشاورزی بوم شناختی ایران

113

 

نجمن علمی کشاورزی بوم شناختی ایران موسسه ای غیر انتفاعی است که به منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی دانش پژوهان، سیاست گزاران، مجریان و توسعه نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه های کشاورزی با تاکید بر حفظ محیط زیست و و تولید پایدار در تیر ماه 1384 تحت شماره 18280 در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

بانک کشاورزی

 

بانک کشاورزی یکی از بانک‌های تخصصی کشور و مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که ماموریت آن، حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن است. بانک کشاورزی در بیست و یکم خرداد سال 1312 تاسیس شد. این بانک هم‌اکنون با پشتوانة هشتاد و پنج سال‌ تجربه خدمت‌رسانی به عنوان یک بانک پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانکی به همه مردم در سراسر کشور در حال خدمت رسانی است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بيمه کشاورزي ایران

 

به منظور حمایت از کشاورزان و دامدارانی که محصولاتشان بر اثر حوادث قهری و طبیعی دچار خسارت می شد و  برای کمک به ادامه فعالیت تولیدی آنان، شورای انقلاب اسلامی در تاریخ هشتم بهمن ماه سال 1358، مصوب نمود صندوق ویژه ای به نام "صندوق کمک به خسارت دیدگان محصولات کشاورزی و دامی" در بانک کشاورزی تشکیل شود. بر اساس تبصره پنج مصوبه شورای انقلاب، وزارت کشاورزی مکلف شد ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون، مطالعات و اقدامات لازم را در مورد اجرای مقررات بیمه محصولات کشاورزی انجام داده و لایحه آن را تهیه نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

سامانه مدیریت نشریات کشاورزی

 

مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی با هدف ارتقائ نشریات, طرح ارزیابی دوره ای نشریات سازمان تحقیقات, آموزش و ترویج کشاورزی را بر اساس شاخص های مختلفی  مورد ارزیابی قرار می دهد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور

انجام فعاليت‌هاي تحقيقاتي در زمينه مسائل و مشكلات ديم زارهای كشور و ارائه نتايج حاصل از اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي به دستگاه‌هاي اجرايي و مراجع تصميم‌گيري به منظور انتقال يافته‌هاي تحقيقاتي به مزارع زارعين و افزايش توليد در زراعت ديم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

                 

 

 

 

پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

 

انجام پژوهش های هدفمند با استفاده از فناوری های نو، به ویژه بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک در جهت حل مشکلات بخش کشاورزی و همچنین بهبود کیفیت و افزایش درآمد بخش کشاورزی در راستای توسعه پایدار و تامین امنیت غذایی و تولید علم و فناوری به منظور ارتقاء جایگاه  علمی کشور.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه کشاورزی طبیعت سبز

 

تولید و فروش انواع گل وگیاه،بذر و نشاء انواع نهال و درختچه های سوزنی و زینتی مجری طرح های فضای سبز

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران

 

از آغاز فعالیت های آموزشی و ترویجی در تشکیلات اداری ، در موسسات آموزشی ـ پژوهشی و دانشگاه های کشور، صدها گزارش، مقاله، کتاب، جزوه، نشریه ، فیلمنامه و فیلم درباره فلسفه ، اصول ، روشها و فعالیت های مربوط به آموزش و ترویج تهیه و توزیع و یا در دست تهیه بوده و این در حالی است که دانشجویان ، استادان ، متخصصان و کارشناسان متعددی نیز در حال حاضر به مطالعه ، بررسی، پژوهش و تحقیق در زمینه های مختلف و متنوع آموزش و ترویج کشاورزی و روستائی مشغول به کار می باشند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن علوم باغبانی ایران

فلات ایران که بخش عظیمی از آن در کشور ما واقع شده، یکی از مراکز هشت گانه تنوع گیاهی در جهان  و مرکز پیدایش و پراکنش بسیاری از محصولات باغبانی است. این تنوع ژنتیکی بالا در کنار سابقه اهلی کردن، و کشت و کار طولانی برخی محصولات، سرمایه­ای ارزشمند حتی فراتر از سوخت­های فسیلی و معادن سنگ­های گران­بها برای کشور ما محسوب می­شود. محصولات باغبانی به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی، پیشینه تاریخی و گنجینه عظیم ذخایر ژنتیکی، علاوه بر تامین نیازهای کشور، بیشترین سهم را در صادرات غیر نفتی کشوردارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

1

برای آشنایی با تجربه های موفق تولید کنندگان و بهره برداران تمامی حوزه های کشاورز( زراعت،باغبانی،دام،شیلات،مکانیزاسیون،آبیاری،آفات و بیماری ها،تغذیه خاک و سموم)بخشی بعنوان تالار گفتگو طراحی و اجرا شده.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

فروشگاه اینترنتی کشاورزی آنلاین محصولات و ادوات کشاورزی

2

شرکت سهامی خاص زیما گیتی خاک آب با شماره ثبت ۱۱۰۲۰ در مورخه ۱۳۹۳/۸/۲۸ اداره ثبت اسناد به ثبت رسید و با راه اندازی وب سایت کشاورزی آنلاین فعالیت خود را با فروش آنلاین نهاده های کشاورزی در فضای مجازی شروع نمود. با گذشت ۴ سال مجموعه کشاورزی آنلاین فاز دوم فعالیت خود را با فروش آنلاین ملزومات حیوانات خانگی در مهر ماه سال ۱۳۹۷ تکمیل نمود و در صدد آنیم که فاز سوم خود را در پایان سال ۱۳۹۷ با بخش گیاهان داروئی تکمیل نماییم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

سامانه علم‌سنجی

3

سامانه علم‌سنجی سازمان در آذرماه سال ۱۳۹۵ با هدف استخراج و نمایش به‌روز شاخص‌های علم‌سنجی پژوهشگران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی کشاورزی، طراحی شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه تحقیقات برنج کشور

4

موسسه تحقیقات برنج کشور با جمع آوری ارقام بومی و ثبت مشخصات آنها با هدف تهیه لاین های خالص از طریق روشهای گزینش توده ای و انفرادی از سال 1339 در گیلان و 1342 در مازندران آغاز گردید

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مركز ترويج و توسعه تكنولوژي هراز

5

مركز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز در استان مازندران و در كيلومتر 10 جاده آمل به محمود آباد واقع در پائين دست دشت هراز كه شمالا" به درياي مازندران ، جنوبا" به دامنه هاي سلسله جبال البرز، شرقا" به بابل رود و غربا" به آلش رود ( حوزه آبريز هراز ) در برگيرنده اراضي شهرستانهاي آمل محمودآباد و بخشي از شهرستانهاي بابل و بابلسر و نور ميباشد ، قرار دارد .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه تحقیقات علوم باغبانی

6

از سال 1382 با ورود نيروهاي متخصص بيشتر و تقويت كادر علمي - تحقيقاتي، تقويت ساختار تشكيلات باغباني بيش از پيش مورد توجه قرار گرفت و بر اساس مصوبه شوراي عالي اداري و تصويب هيات امناء سازمان، موسسه تحقيقات علوم باغباني در دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي در سال 1393 افتتاح شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه تحقیقات پسته کشور

7

موسسه تحقیقات پسته کشور هم اکنون دارای 6 بخش تحقیقاتی و مجموعه آزمایشگاههای مجهز در تخصص‏های آفات، بیماریها، باغبانی و بیوتکنولوژی، خاکشناسی، آفلاتوکسین و سم شناسی و همچنین هفت ایستگاه تحقیقاتی شامل سه ایستگاه در استان کرمان و چهار ایستگاه در دامغان، قزوین، فیض آباد خراسان و اردکان می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

پژوهشکده چای کشور

8

پژوهشکده چای کشور از بدو تأسیس به نام اداره فنی چای در سال 1363 زیر نظر سازمان چای کشور راه اندازی گردید. این مجموعه با هدف انجام امور تحقیقاتی چای و ارائه طرح‌های نوین در مورد چای از نظر بالا بردن کیفیت و کمیت چای استحصالی و ترویج روش‌های به‌زراعی و به ‌نژادی کشت چای و ارائه خدمات فنی، دادن تسهیلات بدون بهره طویل‌المدت جهت ایجاد شبکه‌های آبیاری بارانی و وام توسعه باغ‌های چای و احیاء باغ‌ها و هم‌یاری و کمک به کشاورزان چایکار تاسیس شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

پژوهشکده خرمــا و ميوه هاي گرمسيري در كشور

9

  با توجه به اهميت خرمــا و ميوههاي گرمسيري در كشور، مؤسسه تحقيقات خرما و ميوه‏هاي گرمسيري با هدف تمركز، بهبود و توسعه فعاليتهاي تحقيقاتي روي خرما و ميوه‏هاي گرمسيري (انبه، موز، چيكو، كنار، گواوا، پاپايا و ...) در سطح كشور و روزآمد كردن اين فعاليت‏ها با پيشرفت‏هاي نوين تحقيقات كشاورزي بمنظور حفظ، حمايت و ارتقاء كمي و كيفي جايگاه اين محصولات در عرصه‏هاي داخلي و خارجي و بهبود شاخص‏هاي اقتصادي توسعه و توليد اين محصولات و فرآورده‏هاي جانبي و صنايع وابسته در راستاي اهداف توسعه پايدار كشاورزي در سال 1372 تاسيس شد. جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

پژوهشکده میوه‌های معتدله و سردسیری

10

در فروردین ماه 1395 پس از تشکیل مؤسسه تحقیقات علوم باغبانی، بخش تحقیقات باغبانی به عنوان یکی از هفت پژوهشکده زیر مجموعه مؤسسه مذکور و تحت عنوان پژوهشکده میوه‌های معتدله و سردسیری فعالیت جدید خود را رسماً آغاز نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

سامانه مدیریت نشریات علمی کشاورزی

11

در راستای سیاست های سازمان تحقیقات, آموزش و ترویج کشاورزی و به منظور نظارت بر نشریات تحت پوشش, سامانه مدیزیت نشریات علمی کشاورزی از آبان ماه 1393  فعالیت خود را آغاز کرده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر

12

در حال حاضر این مؤسسه در ستاد مرکزی و 32 مرکز و 80 ایستگاه تحقیقاتی در سطح کشور با 400 عضو هيأت علمي و محقق با تخصص­های مختلف، سالیانه بیش از 900 پروژه و طرح تحقیقاتی اجرا می­کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه تحقیقات پنبه کشور

13

با توجه به اهمیت پنبه در صنایع نساجی و روغنکشی تحقیقات به نژادی آن در ایران از سال 1309 شمسی در فیلستان ورامین آغاز شد. همزمان با نیاز روزافزون به ارقام جدید اصلاح شده و اهميت مدیریت زراعی در افزايش عملكرد و  پیشرفت علوم مختلف بویژه در بخش صنایع و کشاورزی مؤسسه تحقیقات پنبه کشـور در سال 1376 در گرگـان تأسیس گردیـد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور

14

مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور، به عنوان متولی امر تحقیقات منابع طبیعی کشور در سال 1347 تاسیس شد و هم‌اکنون در یازده بخش تحقیقاتی و متجاوز از ده‌ها گروه و زمینه تخصصی در حوزه تحقیقات جنگل، مرتع، گیاه‌شناسی، بیابان‌زدایی، صنوبر، گیاهان دارویی، علوم چوب و کاغذ، حمایت و حفاظت، ژنتیک و فیزیولوژی گیاهی، بانک ژن و مکانیزاسیون منابع طبیعی، در سطح کشور فعالیت می‌نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال

15

اهداف اصلی مؤسسه عبارتند از : حفاظت از منافع ملی، ساماندهی امر کنترل و گواهی بذر و نهال، حفظ حقوق مالکیت معنوی بهنژادگران، شناسایی و ثبت ارقام جدید گیاهی و کنترل و نظارت بر امور بذر و نهال کشور.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی

16

درآغاز نگاهی به روند شکل گیری موسسه پژوهش­ ها ی برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی نشان خواهد داد، این موسسه دارای ظرفیت عظیم پژوهشی برای تاثیرگذاری در بخش کشاورزی و توسعه آن در حوزه­های گوناگون اقتصادی و اجتماعی می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه تحقیقات فنی ومهندسی کشاورزی

17

این موسسه به عنوان یک موسسه مادری متولی تحقیقات مهندسی کشاورزی در چهار زمینه مهندسی آبیاری و زهکشی، مهندسی ماشینهای کشاورزی و مکانیزاسیون، صنایع غذایی و فناوری­های پس از برداشت و مهندسی گلخانه و دارای 160 نفر محقق در ستاد و بخش های تابعه است که از این تعداد 90 نفر دارای مدرک تحصیلی دکتری و دیگر محققان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

خانه کشاورز

18

كشاورزان كشور براي احقاق حقوق حقه خويش در چارچوب اصول و ارزش هاي قانون اساسي پس از زحمات و تلاش هاي فراوان و پيگيري هاي مستمر در سال 1379 موفق به تاسيس خانه كشاورز گرديدند

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...