logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

پیشگیری از بیماری و سمن ها

مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران

1

مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران در سال 1392 تحت نظارت دفتر کمیته کنترل و پیشگیری از ایدز سازمان بهزیستی کشور در جهت آگاهی کاربران و پاسخگویی به سوالات آنها (با حفظ حریم شخصی) شروع به فعالیت نموده است. اخبار، مطالب آموزشی، کارگاه ها، مقاله و کتاب از دیگر بخش های سایت می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

طعام اسرار

2

مؤسسه پژوهشي - تحقيقاتي و اطلاع رساني طعام اسرار به عنوان پايه گذار روش هاي نوين سلامتي، بر اساس تغذيه صحيح، علمي و بازگرداندن تعادل عمومي و جسمي افراد، در سال 1378 تأسيس و تاکنون هزاران نفر از بيماران و افراد مختلف را با اصول صحيح تغذيه و پيروي از آن آشنا کرده است. اين مؤسسه با بهره گيري از متخصصان و کارشناسان زبده و کارآمد، مفتخر است که تجربيات درخشان به دست آمده در طرح هاي ويژه درماني خود را در اختيار عموم هموطنان قرار دهد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن پیشگیری از آسیبهای اجتماعی

انجمن پیشگیری از آسیبهای اجتماعی؛ سازمانی غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که با مجوز رسمی از وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند و دارای مقام مشورتی در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد است

انجمن پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در پی آن است که با فرصت سازی های مناسب آحاد جامعه را از آسیبهایی که در کمین آنهاست مطلع سازد و در این میان ناگزیر از ارتباط با نهادهای دولتی، غیردولتی و بین المللی و پل زدن میان آنهاست.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

مرکز تحقیقات طب پیش‏گیری و سلامت جمعیت

مرکز تحقیقات طب پیش‏گیری و سلامت جمعیت، مجمعی است علمی و تحقیقاتی که به منظور توسعه علوم و تحقیقات ملی سلامتجمعیت و طبپیش‏گیری به منظور ارائه راه حل در امور بهداشتی و درمانی و گسترش مرزهای دانش در موضوع مورد نظر ایجاد شدهاست.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت رهایش

این مرکز به منظورشناسائی و پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر و حفظ سلامت اقشار مختلف جامعه در مقابل آثار زیان بخش مصرف دخانیات ، مصرف غذاهای نامناسب ، افزایش وزن ، کم تحرکی ، کنترل بیماریهای غیرواگیر مهم و ارتقای سطح بهداشت روان بطور کلی اصلاح شیوه زندگی مردم فعالیت می کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

شبکه پیشگیرى از بیماریهاى غیر واگیر ایران

شبکه پیشگیرى از بیماریهاى غیر واگیر ایران با مشارکت ۳۱ سمن فعال در زمینه بیماریهاى غیر واگیر با مجوز وزارت کشور از سال ١٣٩۶ شروع به فعالیت رسمى نموده است. ماموریت اصلى این تشکل،تقویت حضور فعال اعضاء در زمینه پیشگیرى از بیماریهاى غیر واگیر از طریق همکارى و هم افزایى باهم و با یک صدا مى باشد. شبکه تلاش مى نماید از طریق اگاهى رسانى عمومى و جلب مشارکت فعالانه مردم و افزایش حضور نهادهاى حاکمیتى و بین المللى اقدامات عملى موثر در جهت کاهش بار ومرگ ومیر ناشى از بیماریهاى غیر واگیر فراهم نماید.

.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن آترواسکلروز ایران

انجمن آترواسکلروز ایران با همت جمعی از متخصصین قلب و عروق و با حمایت علمی و معنوی شادروان دکتر سید حمید میرخانی در سال 1382 تاسیس گردید و پس از طی مراحل قانونی در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به ثبت رسید. این انجمن با هدف ارتقای علمی و کمک در امر پژوهش و آموزش در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی در کشور تا کنون به کار خود ادامه داده است. امید می رود با همکاری همه پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان و متخصصینی که به نوعی با این دسته از بیماریها در ارتباط هستند بتوانیم در جهت ارتقاء سلامت جامعه بکوشیم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن مولتیپل اسکروزیس ایران (ام اس)

حمایتهای مالی و معنوی از بیماران و خانواده آنان ، تسهیل در امر درمان و کاهش هزینه ها از طریق هماهنگی با مراکز درمانی،آگاه سازی عموم مردم در مورد این بیماری از طریق نشریه ، بروشور ،خبرنامه ،تهیه فیلم،کمک به بیماران و افراد معلول جهت برخورداری از خدمات و مراقبتهای درمانی ،توانبخشی و سایر روش هایی که در بهبود این بیماری موثر می باشد،کمک به انجام پژوهشهای اپیدمولوژی در ارتباط با روشهای پیشگیری، درمان ،توانبخشی و مراقبت از آنان با مجوز از وزارت بهداشت،کمک به ایجاد واحدهای فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی، آموزش توانبخشی ، واحدهای جامع توانبخشی و مشاوره توانبخشی و اشتغال برای بیماران،مک و جذب کمک های نقدی ، غیرنقدی داخلی و خارجی در زمینه های مرتبط با اهداف،ارایه خدمات مشاوره ای با دستگاه های ذیربط در زمینه های مرتبط با اهداف

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن حمایت ازبیماران اسکیزوفرنیا

انجمن حمایت ازبیماران اسکیزوفرنیا در سال 1380 با شماره ثبت 13357 با هدف حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا، مراقبین و خانواده های آنان تأسیس گردید. رسالت این انجمن، معرفی بیماری و ارتقاء آگاهی جامعه نسبت به آن، کمک به انگ زدایی و بالابردن کیفیت زندگی مبتلایان و خانواده ها، کاهش فشار روانی اقتصادی بر خانواده و حمایت یابی. جهت دستیابی به اهداف فوق از طریق آموزش خانواده، برگزاری همایش، برگزاری اردوهای تفریحی، آموزشی و درمانی، جلسات موسیقی درمانی و گروه درمانی و مشاوره و تشکیل گروه های حمایتی استفاده می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران

چاقي به عنوان عامل زمينه ساز بسياري از بيماريهاي غيرواگير بستر اصلي شيوع و بروز رو به تزايد چاقي است كه جامعه ما نيز از اين امر ايمن نيست، خطر بالقوه‌اي كه چهره‌هاي بالفعل آن با افزايش مرگ و مير ناشي از بيماريهاي غير واگير،‌ هرروز نمايان‌تر مي‌شود. پيامدهاي ناشي از اين پديده كه به شكلي فراگير جنبه‌هاي گوناگون سلامت افراد را تحت تأثير قرار داده و در نگاهي كلان منجر به افت بهره‌وري در شئون مختلف اجتماعي مي‌گردد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن سلامت خانواده ایران

انجمن سلامت خانواده ایران انجمنی غیردولتی ، غیر انتفاعی ، غير سياسي و داوطلبانه می باشد كه 16 سال قبل ، پس از برگزاری کنفرانس جمعیت و توسعه قاهره (ICPD) توسط هیئت مؤسسی متشکل از محققین و اعضای هیئت علمی که متخصص در زمینه بهداشت باروری بودند تأسیس شد که برخی از اعضای هیئت مؤسس افتخار حضور در معیت حضرت آیت الله تسخیری ، نماینده مقام معظم رهبری در اجلاس فوق را داشتند . هیئت مؤسس انجمن در ابتدای تأسیس توانست با سعی و تلاش فراوان انجمن را به عضویت رسمی فدراسیون IPPFدرآورند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن علمي غذا و تغذيه حامي سلامت ايران

انجمن علمي غذا و تغذيه حامي سلامت ايران در سال 1385 با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تأسيس شد و به شماره 22638 به ثبت رسيده و از سال 1387 شروع به فعاليت کرده است. انجمن علمي غذا و تغذيه حامي سلامت ايران، انجمني است علمي و غير دولتي با هدف كمك به بهبود تغذيه در جامعه و حمايت از آن دسته افراد صنايع و اصناف وابسته به غذا و تغذيه كه يكي از مقاصد اصلي خويش را در كار توليد، حفظ و ارتقاي سلامت جامعه قرار دهند. ملاك داوري در اين باره آخرين يافته هاي علمي و سياست‌هاي كشوري ناظر بر غذا و تغذيه خواهد بود..

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنیاد نیک ورزی شریان

ما با تمام توان خود تلاش می کنیم تا شرایط ایده آلی برای نجات نوزادان و کودکان مبتلا به بیماریهای صعب الاعلاج مادرزای قلبی فراهم آوریم . همانطور که می دانید از هر 100 نوزاد متولد شده یک نفر مبتلا به بیماریهای مادرزادی قلبی است که قطعا نیاز به یاری و مساعدت شما نیک ورز والا مقام دارد تا بتواند پس از درمان موفقیت آمیز خود به زندگی شیرین و با کیفیت خویش ادامه دهد و سالیان متمادی به میهن و جامعه خود خدمت کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنياد پيشگيري و کنترل بيماريهاي قلبي و عروقي

در بسياري از کشورهاي جهان، تشخيص و درمان بيماريهاي قلبي و عروقي شاهد پيشرفتهاي چشمگيري بوده است. در کشور ايران نيز بيماريهاي قلبي و عروقي علت درصد چشمگيري از موارد مرگ و مير و ناتواني هستند. پيشگيري و کنترل بيماريهاي قلبي و عروقي انگيزه اصلي تشکيل بنياد پيشگيري و کنترل بيماريهاي قلبي و عروقي ايران است. اين بنياد سازماني غير دولتي است که هدف آن سازماندهي و اجراي فعاليتهايي مرتبط با پيشگيري و کنترل بيماريهاي قلبي و عروقي در قالب يک بنياد مستقل علمي است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفاء

بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفاء با نام اختصاری ” بخشش” از نیمه دوم سال 1395 در قـالب یک سـازمان مردم نهاد غیر انتفاعی غیر دولتی (هیأت امنایی)، با انگیزه کمک به بیماران نیازمند کاندید کاشت حلزونی شنوایی، بمنظور تبدیل آنان به انسانهایی سالم، شاداب و توانمند، بعنوان سرمایه های انسانی ارزشمند و موثر در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور و احیاء خانواده های درگیر این عارضه با رعایت حفظ منزلت و کرامت انسانی آنان, فعالیت همه جـانبه خود را آغاز نموده تا بتواند سلامت، شادابی، طراوت و توانمندی و احساس مفید بودن را به این عزیزان برگردانده، بگونه ای که نه تنها عارضه ملال آور ناشنوایی و ناگویایی را از آنان بزداید, بلکه آنان را به نیرویی اثربخش, مولد و مفیّد در جامعه تبدیل نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بنیاد ملی نیکوکاری کنترل سرطان

بنیاد ملی نیکوکاری کنترل سرطان به اهتمام جمعی از اساتید،محققین و اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی و نیز جمعی از خیرین در سال ۱۳۹۵ بنیان آن نهاده شد و پس از طی مراحل قانونی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز وزارت کشور مجوزهای قانونی آن اخذ و شروع به فعالیت نمود.این بنیاد از جمله سازمان های مردم نهادی است که می خواهد در کشور با نگاهی متوازن و همه جانبه درخصوص آموزش همگانی، پیشگیری، خودمراقبتی، غربالگری، تحقیق و پژوهش، ثبت ملی سرطان و آمایش ملی این بیماری و نیز کمک به ساخت و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان های فوق تخصصی ویژه بیماران سرطانی باکمک صاحب نظران و خیرین نوع دوست و بزرگوار در داخل و خارج کشور انشاا گامهای مؤثری بردارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...