logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 26 مهر 1400 در این پایگاه 48163 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

گیاهان دارویی و موسسات مردم نهاد

مرکز تحقیقات گیاهان دارویی

1

مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اخذ موافقت اصولی از شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور فعاليت خود را از مهر ماه سال 95 شروع نموده است. این مرکز با داشتن اعضا هیئت علمی در گرایش های مختلف داروسازی شامل فارماکوگنوزی، فیتوشیمی، فارماکولوژی، بالینی، فارماسیوتیکس، بیوتکنولوژی و شیمی دارویی و همچنین فضای تحقیقاتی و هرباریوم در زمینه های مرتبط با داروهای گیاهی، گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی در حال فعالیت می باشد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مرکزتحقیقات فراوری گیاهان دارویی

113

 

مرکزتحقیقات فراوری گیاهان دارویی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز رسما" فعالیتهای خود را از سال 1389 در میمند فارس آغاز نمود. علت تأسیس مرکز در میمند آب و هوای معتدل کوهستانی منطقه و همچنین سابقه طولانی تولید عرقیجات به ویژه گلاب می باشد. از جمله فعالیت های مرکز طراحی و اجرای باغ گیاهان دارویی و تشویق کشاورزان منطقه به کشت گیاهان دارویی بوده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه شاهد

 

مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه شاهد فعالیت رسمی خود را از سال 1381 شروع  نمود. این مرکز در تاریخ 2/12/82 موافقت اصولی و در تاریخ 20/8/ 1385 موافقت قطعی را از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ نمود .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مركز تحقيقات داروهاي گياهي رازي

 

مركز تحقيقات داروهاي گياهي رازي دانشگاه علوم پزشكي لرستان به پشتوانه فعاليتهاي قبلي موفق اعضاي هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي لرستان از جمله طرح‌هاي تحقيقاتي و پايان‌نامه‌هايي كه نهايتا منجر به توليد دو داروي گياهي مطرح دنتول (قطره ضد درد دندان) و ركتول (پماد آنتي هموروئيد) شده‌اند و نيز چاپ مقالات مرتبط با داروهاي گياهي در مجلات معنبر داخلي و خارجي از حدود 3 سال قبل موفق به كسب موافقت اصولي از وزارت بهداشت شده است. جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

 

در حال حاضر برآورد می‌شود که از این تعداد، ۲۳۰۰ گـونـه خاصیت دارویی دارند. علی رغم وجود این سرمایه خدادادی، به کارگیری گیاهان دارویی در صنایع مختلف ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته ودر حال توسعه ناچیز می باشد. با توجه به رویکرد جهانی استفاده از ترکیبهای طبیعی با منشاء گیاهی، پیشینه تاریخی استفاده از گیاهان در طب سنتی و روند رو به افزایش تولید فراورده های گیاهان دارویی در کشور طی سالهای اخیر، شایسته است برنامه ر‌یزی منسجم و درازمدت در جهت توسعه پایدار گیاهان دارویی انجام شود. دستیابی به جایگاه مناسب در میان ۱۲ کشور برتر در زمینه گیاهان دارویی و تلاش برای ارتقاء مداوم این جایگاه به منظور توسعه اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی جمهوری اسلامی ایران.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پژوهشكده گياهان دارويي جهاددانشگاهي

 

پژوهشكده گياهان دارويي جهاددانشگاهي به عنوان مركز تحقيقات گياهان دارويي كشور و منطقه، در مهرماه 1377تأسيس گرديد و در سال 1380 به عنوان مركز تحقيقات گياهان دارويي جهاددانشگاهي مورد تصويب شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفت. در حال حاضر اين پژوهشكده با بهره گيري از حضور بيش از 50 عضو هيأت علمي و محقق در قالب چهارگروه پژوهشي , آموزشی و پوشش همه زمينه هاي تحقيقات كاربردي گياهان دارويي و داروهاي طبيعي و سه مركز خدمات تخصصي در زمينه هاي آناليز، فرمولاسيون، توليد نهال، بذر و فرآورده هاي دارويي گياهي و گياهان دارويي , و مرکز رشد فعاليت دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مرکز تحقیقات داروهای گیاهی و سنتی

 

حیطه فعالیت این مجموعه، تحقیقات در رابطه با داروها، علی الخصوص داروهای گیاهی و داروهای طب سنتی است که در حال حاضر در حوضه علوم فارماکوگنوزی و داروها با منشا طبیعی، فارماکولوژی و سم شناسی، فارماسیوتیکس و فرمولاسیون دارویی، بیوتکنولوژی و علوم نوین، شیمی دارویی و شیمی ترکیبات طبیعی، طب و داروسازی سنتی اسلام و ایران، بررسی اثرات ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و سایتوتوکسیک انجام می گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی

 

«ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی» به عنوان محل تلاقی، همگرایی و حلقه وصل تمامی نقش‌آفرینان حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی کشور در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع به کار نمود تا این ستاد، که هماهنگ‌کننده دستگاه‌های مرتبط دولتی، سازمان‌ها و نهادهای مردمی و تشکل‌های خصوصی است، به‌عنوان یک نهاد فراسازمانی ملی بتواند تعاملات بین دستگاهی برای رسیدن به هدف‌های مشخص را پیگیری و اجرایی نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

شركت داروسازی گیاهی گل دارو

شركت داروسازی گیاهی گل دارو در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشــور در سال ۱۳۶۲ دراصفهـــان تاسیس و ابتدا تولیدات خود را با فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی و دارو های گیاهی خشک استاندارد شروع نمود و پس از تلاش بسیار در سال ۱۳۶۹ موفق به تولید فرآورده های داروئی گیاهی به فرم قطره گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

شرکت فرآورده های طعم طبیعت حامی

شرکت فرآورده های طعم طبیعت حامی با استفاده از ظرفیت بی بدیل دانشمندان، نخبگان و مدیران توانمند با هدف شناسایی و ایجاد حلقه های مفقوده زنجیره تامین صنعت گیاهان دارویی در سال 1393 تاسیس گردید. این شرکت ابتدا نسبت به آسیب شناسی و تعیین راهبرد برای توسعه پایدار این صنعت اقدام و در اولین مرحله نسبت به ایجاد اولین پالایشگاه و مرکز فرآوری و استانداردسازی گیاهان دارویی بعنوان مهمترین حلقه مفقوده این صنعت در کشور اقدام نموده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

جامعه گیاه درمانی ایران

جامعه گیاه درمانی ایران را می توان قدیمیترین سازمان مردم نهاد نامید که در زمینه احیاء درمانهای طبیعی بصورت رسمی فعالیت میکند. حوزه های خدمت رسانی جامعه گیاه درمانی ایران در نوع خود بینطیر میباشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

هربینال

این مرکز به صورت یک بازار آنلاین خرید و فروش انواع محصولات طبیعی را پوشش داده و با هدف تسهیل شرایط تامین به واحد های صنفی خدمات بازاریابی ارائه می نماید، همچنین به عنوان یک دپارتمان تخصصی در حمایت از مصرف کنندگان گیاهان داروئی و فراورده های طبیعی کالاهای با کیفیت را شناسائی و در بازار مصرف محصولات طبیعی وارگانیک و معرفی می نماید، هربینال اولین بازار تخصصی آنلاین در زمینه گیاهان داروئی و فراورده های طبیعی ایران است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

انجمن تولید کنندگان داروها و فراورده‌های گیاهان دارویی

موضوع انجمن عبارت است از تشکل تولیدکنندگان داروها و فرآورده های گیاهان داروئی در چهارچوب مقررات جاری کشور به منظور حمایت از منافع اعضاء هدف انجمن ساماندهی و هماهنگی بین تولید کنندگان عضو و پیگیری حقوق و منافع مشترک اعضاء نزد ادارات و مراکز دولتی و غیر دولتی، فرهنگسازی و نشر فرهنگ استفاده از فرآورده های طبیعی است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مهرگیاه

گسترش استقبال ایرانیان از تولیدات گیاهی و جایگزینی فراورده های شیمیایی با محصولات طبیعی موجب شده تا کمپانی مهرگیاه فراورده های گیاهی و طبیعی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی هر ایرانی به خانه هایتان آورده و استفاده از محصولات گیاهی و دمنوش های خوش طعم طبیعی را به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی تان تبدیل نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مزرعـه تحقیقاتـی زرگیاه

مزرعـه تحقیقاتـی زرگیاه توسـط جمعـی از دانشجویـان مهندسـی گیاهان دارویی و معطر در سال 1390راه اندازی شد که با پشتکار و تلاش در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی تاکنون موفق به کسب عناوین مختلفی از سازمانها و ارگانها شده اند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات گياهان دارويي

ایران رویشگاه هزاران گونه گیاهی است که بیشتر آن ها دارای اثرات دارویی می­ باشند و در درمان بیماری­ ها مورد استفاده قرار می­ گیرند. شناسايي گياهان دارويي ايران، حفظ آن ها از خطر انقراض، تكثير و توليد تجاري آن ها، بهينه سازي روش هاي توليد آن ها براي حصول بيشترين ماده موثره و روش هاي استخراج و استفاده از ماده موثر آن ها در تقويت، پيشگيري و درمان بيماري ها بسيار حائز اهميت است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مجتمع فراورده های گیاهی فیض کاشان (گل بهشت)

مجتمع فراورده های گیاهی فیض کاشان (گل بهشت) تولید کننده برتر گلاب و عرقیات گیاهی، فعالیت خود را از سال 1335 در شهر برزک کاشان به صورت سنتی آغاز نمود. محصولات این مجتمع در زمینه تولید گلاب و عرقیات گیاهی از مرغوب ترین گل ها و گیاهان دارویی زیر نظر متخصص با تجربه انجام می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

ارمغان کاشان

ارمغان کاشان اولین فروشگاه اینترنتی سوغات کاشان، که با هدف جمع آوری و عرضه یکپارچه سوغات محلی و سنتی کاشان و حومه به هموطنان عزیز تاسیس و راه اندازی شده است. فعالیت ارمغان کاشان در شهر کاشان متمرکز است و آماده عرضه کلیه محصولات به سایر شهرها و استان های ایران و خارج از ایران می باشد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

گلاب و عرقیجات کاشان

کاشان به عنوان بزرگترین صادرکننده گلاب، عرقیات و اسانس کشور بازارهای کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند کویت، امارات و عربستان، آسیای جنوب شرقی مانند چین و ژاپن و اروپا مانند آلمان و اسپانیا را هدف قرار داده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

شرکت گل پخش آوند

شرکت گل پخش آوند با پیشینه تجربه بیش از دو دهه مدیران خود در صنعت توزیع و با درنظر گرفتن نیاز بازار به تامین کالاهای سلامت محور در سال 1394 پا به عرصه نهاد.   استراتژی سازمان بر پایه رویکرد علمی به مقوله بازاریابی و توزیع با نگاه به شرایط خاص بازار محصولات گیاهی، طبیعی و سنتی تدوین شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

شرکت باریج اسانس

شرکت باریج اسانس به عنوان یک شرکت دانش بنیان محسوب می گردد و همکاری علمی پیوسته با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور دارد، استفاده از مواد اولیه گیاهی بومی ایران و ترویج و توسعه و کاشت و پرورش این گیاهان را در برنامه خود قرار داده است همچنین  تمرکز بر کیفیت و اثربخشی داروها، توجه ویژه به طب سنتی کشور، پویایی و پیشرو بودن در زمینه‌های مختلف، خودکفایی و اعتماد به تولیدات داخلی و توجه ویژه به صادرات و بازارهای خارج از کشور از اهداف و آرمان های شرکت در قالب دانش بنیان بودن می باشد. جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

گروه دُرّين گلاب کاشان

گروه دُرّين گلاب کاشان در سال 1377 با هدف توليد گلاب و عرقيات پاستوريزه، شربت ها و نوشيدني ها ،اسانس ها، طعم دهنده ها، عصاره ها و گياهان دارويي خشک با طراحي و ساخت سه کارخانه در سه رويشگاه اصلي گياهان دارويي بعد از اخذ مجوزهاي صنايع و وزارت بهداشت و پروانه هاي ساخت شروع به فعاليت نمود. توليدات اين مجموعه سالانه بالغ بر2000  تن گــلاب، 2000 تن عرقيجات و 2000 كيلو اسانس گل محمدي و اسانس گياهان معطر است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو

گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو از سال ۱۳۶۵ با هدف تولید بهترین عرقیات سبک ، سنگین و ترکیبی ( با طبیعت گرم-سرد-معتدل ) از انواع گیاهان دارویی و مرغوب، با کیفیت بالا و قیمت مناسب در قمصر کاشان، شروع به کار کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

اکسیرمن

در این شرکت ایده‌ای ناب و پاک را آمیخته کردیم به قدرت عشق و با بهره گیری از نیروی انسانی خلاق و متخصص ایرانی، محصولی ناب را تولید کرده و با ثبت نام تجاری اکسیر، اولین گامهای خود در عرصه تولید و صادرات گلاب طبیعی و پاستوریزه را چنان استوار و محکم برداشتیم که در اندک زمانی عطر دلنواز گلاب ایرانی، شامه هر اهل ذوقی را در سرتاسر جهان نوازش داد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

به گل کاشان

25

اولین واحد تولید و بسته بندی گلاب و عرقیات گیاهی پاستوریزه (گرمادیده) واقع در شهر کاشان دارنده بیش از هفتاد نوع عرقیات گیاهی مفرد و ترکیبی (معجون)

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...