سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

4

ميراث فرهنگي هر کشور از اساسي ترين ارکان تحکيم هويت، ايجاد خلاقيت و خودباوري ملي است.پژوهش در زمينه هاي مختلف آن موجب روشن شدن ابهامات تاريخي، شناخت ارزش­ هاي حاصل از ميراث طولاني جامعه و تسريع در شناخت ارزش هاي نهفته در ميراث فرهنگي هر کشور مي شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

سایت گردشگری تریپ یار

113

 

سایت گردشگری تریپ یار با داشتن هدف دگرگونی و متحول ساختن گردشگری ایران در فضای آنلاین گردشگری خواستار ایجاد رقابت سالم در میان سایت های رزرواسیون هتل و سایت های معرفی جاذبه های گردشگری ایران می باشد تا در آینده نچندان دور گردشگری ایران را متحول ببینیم. سایت گردشگری تریپ یار با دارا بودن امکانات ویژه که برای اولین بار در یک سایت گردشگری در ایران از این امکانات رونمایی شده پا در دنیای گردشگری گذاشته است که برای نمونه می توان به اولین و بزرگترین سیستم آنلاین مقایسه قیمت و رزر هتل و هتل آپارتمان ها٬ میانگین امتیاز دهی هتل ها از سایت های رزرواسیون هتل٬ معرفی جاذبه های گردشگری به بهترین نوع با زمان و نرخ بازدیدهای اماکن گردشگری برای اولین بار در ایران٬ به روزترین اخبار گردشگری ایران از سایت های گردشگری٬ تقویم و برنامه ریزی گردشگری به بهترین٬ راحت ترین و سریع ترین نوع که از ویژگی های بارز و مهم سایت گردشگری تریپ یار می باشد٬

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

بانک گردشگری

 

این بانک با تاکید بر صنعت گردشگری و در صرف منابع به‌ صورت تخصصی، با تکیه بر حوزه گسترده صنعت گردشگری عمل خواهد کرد و در پی آن است که سهم قابل‌ملاحظه‌ای از فعالیت‌های اعتباری و مالی در ایران را از طریق رقابت سالم با سایر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی و خصوصی کشور، کاهش هزینه‌ها و ارایه محصولات و خدمات مالی و اعتباری جدید کسب کند.

هدف بانک گردشگری تبدیل‌شدن به موقعیت رهبری در بازار، از طریق عرضة محصولات نوین مالی و اعتباری‌ است که دارای کیفیت مطلوب و قیمت‌گذاری مناسب باشند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

شرکت خدمات ارزی و صرافی گردشگری

 

شرکت خدمات ارزی و صرافی گردشگری، با اتکال به خدا و به سرمایه انسانی کارآمد، متخصص، سالم و با در نظر گرفتن نیازهای حال و آتی ذینفعان، ضمن تاکید بر حمایت از حقوق سهامداران و افزایش رضایت مشتریان، خلق ارزش می نماید.شرکت خدمات ارزی و صرافی گردشگری، سعی دارد با نگرشی نوآورانه و به کارگیری استانداردها و فناوری‌های روز دنیا و با ارائه خدمات سریع و بهینه و ارزش‌آفرینی برای مشتریان، حضوری مؤثر در بازارهای داخلی، منطقه ای و جهانی داشته باشد و خود را موظف می داند با عملکرد دقیق و مؤثر سهمی در اوج گیری برند بانک خود داشته باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن متخصصان گردشگری ایران

به منظور بهینه سازی خدمات مربوط و جامع نگری نسبت به ابعاد گوناگون و پیچیده آن ، و با عنایت به سیاستهای عمومی دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر جذب مشارکت همگانی ، تعدادی از دست اندرکاران این صنعت برآن شدند تا با تشکیل انجمنی تحت عنوان "انجمن متخصصان گردشگری ایران" در راستای نیل به اهداف مذکور در اساسنامه مزبور پیشگام شوند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران

انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران در بهار ۱۳۸۷ با هدف پی گیری حقوق راهنمایان گردشگري تشکیل شده است. ایجاد تعامل با دیگر تشکّل‌های گردشگری همچون آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها و سایر مجموعه‌های مرتبط، ایجاد زمینه اشتغال برای راهنمایان گردشگري و انسجام قانونی در تبیین نوع وظایف و فعالیت‌های راهنمايان گردشگري از دیگر اهداف این انجمن است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

انجمن علمی گردشگری ایران

 

توسعه علمي و پژوهشي، نهادينه كردن علوم و سازماندهي اساتيد، پژوهشگران و دانشجويان كشور در راستاي تقويت مؤلفه‌هاي اصلي صنعت گردشگري ضرورتي انكار ناپذير است. انجمن علمي گردشگري ايران به منظور ارتقاي دانش و گسترش پديده صنعت گردشگري و بهبود امور آموزشي و پژوهشي در اين رشته تشكيل شده است. گردشگري به عنوان يك نهاد و فرآيند اجتماعي موجبات ابزار هويت و معرفت ميهمان و ميزبان، توسعه اقتصادي- اجتماعي و تعامل صلح‌آميز ملت‌ها را فراهم مي‌كند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

بنياد پژوهشی پارسه پاسارگاد

 

بنياد پژوهشی پارسه پاسارگاد در مرداد ماه سال 1380 ( آگوست 2001 ) جهت انجام فعاليتهای پژوهشی، آموزشی و ساماندهی مجموعه بزرگ هخامنشی در استان فارس، در محوطه ميراث جهانی تخت جمشيد آغاز به کار کرد. اين بنياد با هدف ايجاد مرکزی جهت پژوهش در زمينه تاريخ و باستان شناسی هخامنشی، حفاظت و مرمت آثار سنگی، ساماندهی محوطه های تاريخی تحت پوشش جهت بازديد کنندگان و سياحان داخلی و خارجی و ارائه خدمات اطلاع رسانی و آموزشی به پژوهشگران، دانشجويان و کارشناسان و همکاری با اين افراد جهت انجام پژوهشهای مورد نظر بنياد تاسيس گرديد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

انجمن گردشگري ورزشي

 

انجمن گردشگري ورزشي ، انجمني است ورزشی و تخصصي ، كه برحسب نياز درتاريخ 9 / 5 / 1384 برطبق مصوبه و تائيد سازمان تربيت بدني جمهوري اسلامي ايران، بعنوان متولي امردرحوزه گردشگري ورزشي تاسيس و مقررگرديد تا اين انجمن برطبق ضوابط ، قوانين ومقررات آيين نامه هاي اداري - مالي و فني ، تحت نظارت فدراسيون ورزش هاي همگاني جمهوري اسلامي ايران فعاليت نمايد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

کانون انجمن های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری کشور

 

راهنمایان گردشگری به عنوان پیشانی صنعت گردشگری وظیفه خطیری را به عهده دارند؛ همواره حاصل تلاش بخش‌های دیگر صنعت گردشگری اعم از تورگردانان، حمل و نقل و هتل‌داران توسط ایشان به ظهور می‌رسد. جلب رضایت نهایی مهمان بر عهده راهنمایان است. از این رو همواره رابط و مورد اعتماد بخش‌های مختلف صنعت گردشگری و مهمانان هستند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

دپارتمان گردشگری سلامت

ایران کشوری است با آب وهوایی دلپذیر وتاریخی درخشان که همواره مورد توجه گردشگران و جهانگردان بوده است. در حالیکه در زمستان در دامنه کوههای  زاگرس و البرزش پیستهای اسکی مملو از برف پذیرای ورزشکاران است، در سواحل جنوبی آن از جمله جزیره کیش شناگران و علاقمندان به ورزشهای آبی مشغولند. شاید در کمتر کشوری با پیمودن کمتراز200 کیلومتر می توان از جنگلهای انبوه و سر به فلک کشیده به کویر بکر و خشک و سوزان و پر رمز و راز رسید.این جاذبه ها در کنار جاذبه های تاریخی و مذهبی که مهمترین آن وجود بارگاه منور امام هشتم شیعیان جهان  در مشهد می باشد، ایران را به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل کرده است. در این میان سابقة درخشان  و سرشار از افتخار پزشکی در ایران چه در ادوار کهن و طب سنتی  و چه در سالهای اخیر و در طب مدرن سرآمد کشورهای جهان است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

سیری در ایران

پایگاههای اینترنتی دارای ماهیتی پویا هستند و امکان تغییر و جابجایی تصاویر و متون را بدون ایجاد هزینه جدید ممکن می سازند.همچنین افزایش شمار کاربران اینترنت و ظرفیت و قدرت بالای پایگاههای اینترنتی برای تاثیر گذاری بر جوامع موجب افزایش بازاریابی در صنعت گردشگری می شود.مسئولین پرتال سیری در ایران با ایمان و اتکال به خداوند بزرگ و با تکیه بر ارزشهای والای انسانی در میهن عزیزمان ایران که خود از پرچمداران آن در طی اعصار و قرون بوده است، با گامهائی بلند در گذر از دوران پرتلاش،  با رسالت گسترش صنعت توریسم و گردشگری در ایران و با چشم انداز ایران اولین اولویت گردشگران دنیا ، معرفی جاذبه های گردشگری را هدف خود قرار داده اند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...