وزارت جهادکشاورزی

4

رسالت اصلی وزارت کشاورزی تامین امنیت غذایی مردم کشور است. در تامین امنیت غذایی ۴ محور اساسی حفظ منابع پایه ، مدیریت بر زمین ، آب و خاک ، مدیریت بر تولید و کشت، مدیریت بر منابع و نهاده ها، مدیریت بر بازار عرضه و مسائل اقتصادی تولید وجود دارد . در صورت حصول این چهار اصل را در کنار هم ، امنیت غذایی تامین خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن کشاورزی بوم شناختی ایران

113

 

نجمن علمی کشاورزی بوم شناختی ایران موسسه ای غیر انتفاعی است که به منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای علمی دانش پژوهان، سیاست گزاران، مجریان و توسعه نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه های کشاورزی با تاکید بر حفظ محیط زیست و و تولید پایدار در تیر ماه 1384 تحت شماره 18280 در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

بانک کشاورزی

 

بانک کشاورزی یکی از بانک‌های تخصصی کشور و مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که ماموریت آن، حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن است. بانک کشاورزی در بیست و یکم خرداد سال 1312 تاسیس شد. این بانک هم‌اکنون با پشتوانة هشتاد و پنج سال‌ تجربه خدمت‌رسانی به عنوان یک بانک پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانکی به همه مردم در سراسر کشور در حال خدمت رسانی است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

بيمه کشاورزي ایران

 

به منظور حمایت از کشاورزان و دامدارانی که محصولاتشان بر اثر حوادث قهری و طبیعی دچار خسارت می شد و  برای کمک به ادامه فعالیت تولیدی آنان، شورای انقلاب اسلامی در تاریخ هشتم بهمن ماه سال 1358، مصوب نمود صندوق ویژه ای به نام "صندوق کمک به خسارت دیدگان محصولات کشاورزی و دامی" در بانک کشاورزی تشکیل شود. بر اساس تبصره پنج مصوبه شورای انقلاب، وزارت کشاورزی مکلف شد ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون، مطالعات و اقدامات لازم را در مورد اجرای مقررات بیمه محصولات کشاورزی انجام داده و لایحه آن را تهیه نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

سامانه مدیریت نشریات کشاورزی

 

مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی با هدف ارتقائ نشریات, طرح ارزیابی دوره ای نشریات سازمان تحقیقات, آموزش و ترویج کشاورزی را بر اساس شاخص های مختلفی  مورد ارزیابی قرار می دهد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور

انجام فعاليت‌هاي تحقيقاتي در زمينه مسائل و مشكلات ديم زارهای كشور و ارائه نتايج حاصل از اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي به دستگاه‌هاي اجرايي و مراجع تصميم‌گيري به منظور انتقال يافته‌هاي تحقيقاتي به مزارع زارعين و افزايش توليد در زراعت ديم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

                 

 

 

 

پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

 

انجام پژوهش های هدفمند با استفاده از فناوری های نو، به ویژه بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک در جهت حل مشکلات بخش کشاورزی و همچنین بهبود کیفیت و افزایش درآمد بخش کشاورزی در راستای توسعه پایدار و تامین امنیت غذایی و تولید علم و فناوری به منظور ارتقاء جایگاه  علمی کشور.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه کشاورزی طبیعت سبز

 

تولید و فروش انواع گل وگیاه،بذر و نشاء انواع نهال و درختچه های سوزنی و زینتی مجری طرح های فضای سبز

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران

 

از آغاز فعالیت های آموزشی و ترویجی در تشکیلات اداری ، در موسسات آموزشی ـ پژوهشی و دانشگاه های کشور، صدها گزارش، مقاله، کتاب، جزوه، نشریه ، فیلمنامه و فیلم درباره فلسفه ، اصول ، روشها و فعالیت های مربوط به آموزش و ترویج تهیه و توزیع و یا در دست تهیه بوده و این در حالی است که دانشجویان ، استادان ، متخصصان و کارشناسان متعددی نیز در حال حاضر به مطالعه ، بررسی، پژوهش و تحقیق در زمینه های مختلف و متنوع آموزش و ترویج کشاورزی و روستائی مشغول به کار می باشند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن علوم باغبانی ایران

فلات ایران که بخش عظیمی از آن در کشور ما واقع شده، یکی از مراکز هشت گانه تنوع گیاهی در جهان  و مرکز پیدایش و پراکنش بسیاری از محصولات باغبانی است. این تنوع ژنتیکی بالا در کنار سابقه اهلی کردن، و کشت و کار طولانی برخی محصولات، سرمایه­ای ارزشمند حتی فراتر از سوخت­های فسیلی و معادن سنگ­های گران­بها برای کشور ما محسوب می­شود. محصولات باغبانی به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی، پیشینه تاریخی و گنجینه عظیم ذخایر ژنتیکی، علاوه بر تامین نیازهای کشور، بیشترین سهم را در صادرات غیر نفتی کشوردارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...