روانشناسان دریافتند که توصیه‌کردن و مشورت دادن به دیگران موثرترین عامل در افزایش احساس اعتماد به نفس در افراد است.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایکولوژی تودی، معمولا روش‌های متعددی برای درک احساس قدرت در افراد وجود دارد، اما بر اساس نتایج مطالعات جدید روانشناسان مشخص شد بیشترین حس اعتماد به نفس و احساس قدرت زمانی در یک فرد پدیدار می‌شود که توصیه‌ها و نصیحت‌های وی در طرف مقابل بیشترین تاثیر را داشته باشد.

به طور کلی هنگامی که به کسی پیشنهادی می‌دهیم، نوعی احساس درونی در فرد پدیدار می‌شود. این احساس در واقع نوعی شعف درونی است که نشان می‌دهد طرف مقابل نصیحت شما را پذیرفته و تحت تاثیر حرف‌های شما قرار گرفته است. بنابراین باور به اینکه حرف‌های شما در طرف مقابل موثر بوده باعث افزایش احساس قدرت در شما می‌شود.

محققان با بررسی رفتار گروهی از داوطلبان در دو وضعیت مکالمه عادی با دیگران و نصیحت کردن آنها دریافتند درک احساس قدرت داوطلبانی که در شرایط نصیحت‌کردن دیگران قرار داشتند به طور چشمگیری بیشتر از موقعیت کسانی است که در یک مکالمه معمولی حضور داشتهاند.

محققان پس از انجام محاسبات آماری بر روی عملکرد داوطلبان دریافتند که بیشترین احساس قدرت هنگامی در افراد مشاهده می‌شود که کلام آنها در فرد مقابل بیشترین تاثیر را داشته است.

..........................

منبع