معاون وزیر بهداشت: برخی مراکز درمانی کرمان از استحکام لازم برخوردار نیستند

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هدف از سفر خود به کرمان را بازدید ابنیه درمانی، بهداشتی و آموزشی عنوان کرد و گفت: برخی از مراکز درمانی کرمان از استحکام لازم برخوردار نیستند.

به گزارش ایرنا، قاسم جان بابایی روز یکشنبه در حاشیه سفر به کرمان در جمع خبرنگاران افزود: در بررسی های انجام شده برخی از مراکز درمانی استان کرمان از قوام لازم برخوردار نیستند و با زلزله پنج ریشتری پنجشنبه هفته گذشته ترک های جدی در ساختمان ها ایجاد شده است.
وی بیان کرد: تیمی به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متشکل از معاون درمان، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، رئیس اورژانس کشور و مسئولان دفتر فنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کرمان و مناطق زلزله زده این استان سفر کردند تا علاوه بر تعیین میزان خسارت ها، توان استان در زمان بحران ها بررسی شود.
وی ادامه داد: نتایج پس از این سفر در نشستی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تصمیم گیری و سیاست گذاری منتقل می شود.
وی همچنین بر تسریع در ساخت بیمارستان های جدید شهید باهنر و شفا تاکید کرد.
معاون درمان به همراه معاون غذا و داروی وزیر بهداشت از ساختمان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بازدید کرد.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بررسی اقدامات بهداشتی انجام شده در زلزله کوهبنان به استان کرمان سفر کرده است.
زمین لرزه ای با بزرگی 5.2 ریشتر شبانگاه پنجشنبه 30 آذر شهرستان کوهبنان در استان کرمان را لرزاند.
زلزله به 85 درصد ابنیه کوهبنان خسارت وارد کرد.
30 واحد تجاری و یک هزار و 500 واحد مسکونی در کوهبنان تخریب شده است.
21 خودرو در کوهبنان زیر آوار مانده و به حوزه کشاورزی و دامپروری این شهرستان نیز خسارت جدی وارد شده است.
15 مدرسه در این شهرستان باید تخریب شود و 9 مدرسه نیز در این کوهبنان به صورت 2 شیفت شده و در شهرستان زرند نیز 40 مدرسه باید مقاوم سازی شود.
کوهبنان در 180 کیلومتری مرکز استان کرمان واقع است.

.............................

منبع

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…