نگهداری 20 هزار معتاد متجاهر در16 استان کشور

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر از نگهداری 20 هزار نفر معتاد متجاهر در 16 استان کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا ، سردارمویدی در خصوص مصوبات جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: این جلسه که با حضور استاندار تهران ، معاونین و مسوولین مرتبط با مواد مخدر استان تهران برگزار شد مقرر شد  که ساماندهی و جمع آوری معتادان درسطح استان تهران دنبال شود. لذا به منظور پاک سازی و تطهیر چهره  استان تهران از حضور معتادین متجاهر در این جلسه مصوباتی داشتیم.

وی افزود: قطعا مصوبات این جلسه تا سال جاری اجرایی خواهد شد و ظرفیت جمع آوری و ساماندهی معتادین متجاهر در سطح استان تهران به 12 هزار نفر افزایش پیدا می‌کند.

سردار مویدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در تعریف معتاد متجاهر گفت:‌ به همه افراد معتاد متجاهر اطلاق نمی‌شود و تنها افرادی که بلا مکان هستند و خانواده نیز آنها را رها کرده و در کف خیابان سکونت می‌کنند معتاد متجاهر گفته می‌ شود.

وی ادامه داد:‌ مطمئن هستیم با هماهنگی ایجاد شده در روزهای آتی چهره شهر از حضور  معتادان متجاهر پاک خواهد شد. البته بی‌تردید برای ادامه این روند نیازمند همکاری شهروندان و همه دستگاه‌های ذیربط هستیم و امیدواریم شاهد بهبود روند جمع آوری معتادین متجاهر در سطح استان تهران باشیم.

 وی تاکید کرد: در حال حاضر 20 هزار نفر معتاد متجاهر در 16 استان کشور نگه‌داری می شوند که ظرفیت تهران نیز در حال حاضر 8000 نفر است و تا پایان سال به 12 هزار نفر افزایش پیدا می‌کند البته این در حالی است که 5 سال قبل در این ایام ما  برای نگهداری معتادین متجاهر تنها ظرفیت 400 نفر را داشتیم لذا افزایش انجام شده بسیار چشمگیر بوده است.

.......................

منبع

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…