logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 22 مهر 99 در این پایگاه 24522 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

مشـاوره و مـددکاری

کلینیک های مددکاری

18 آبان 1394 8703 کلیک ها

9002

انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران

انجمن علمی مددكاران اجتماعی ايران به استناد مصوبه دويست و شصت و دومين جلسه مورخ ۷/۸/۱۳۷۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی و به موجب رأي مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۸۱ كميسيون انجمن های علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی مجوز فعاليت خود را دريافت نمود. از سال ۱۳۸۱ تاكنون شش مجمع عمومی تشكيل شده است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9001

خیریه مددکاری امام زمان (عج)

حدود 46 سال پيش (سال 1348 هـ.ش)، جمعی از خيرانديشان جامعه مذهبی شهر تاريخی اصفهان بر آن شدند كه فرزندان فاقد پدر در محلهشان را بطرق مختلف و پنهانی حمايت مالی و تداركاتی نمايند. بدين نحو كه اگر پدر به هر جهت دار فاني را وداع نمايد و بازماندگانش از پشتوانه مادی و اقتصادی خوبی برخوردار نباشند، جبر روزگار، دستشان را به سوی ديگران دراز ننمايد و خدای ناكرده به انحراف نكشاند. با اين طرز تفكر و توكل به خداي قادر متعال، اقدام به امر خطيری در راستای كمك به ايتام نيازمند نمودند.

از محاسن برجسته مؤمنين، سرپرستی ايتام و محبت به آنان است، دين مقدس اسلام مسئله ايتام را به عنوان يك مسئله اساسی و مهم مطرح كرده و مسلمانان را نسبت به سرنوشت آنان از جميع جهات (اقتصادی، عاطفی، آموزشی و تربيتی و...) مسئول دانسته است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9003

سازمان بهزیستی کشور

در جهت تحقق مفاد اصول 21 و 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور تأمین موجبات برنامه‌ریزی، هماهنگی، نظارت ‌و ارزشیابی و تهیه هنجارها و استانداردهای خدماتی و توسعه دامنه اجرای برنامه‌های بهزیستی در زمینه حمایت خانواده‌های بی‌سرپرست و نیازمند و‌ ارائه خدمات مختلف به کودکان و تدارک امکانات پیشگیری و درمانی و توانبخشی، توان‌بخشی حرفه‌ای و اجتماعی معلولان جسمی و روانی و تجدید تربیت منحرفین ‌اجتماعی و حمایت و نگهداری از کودکان و اطفال بی‌سرپرست و معلولین غیرقابل توانبخشی و سالمندان نیازمند و آموزش نیروی انسانی خدمات‌ بهزیستی و توان‌بخشی و تأمین موجبات تشویق، جلب مشارکت و فعالیت گروه‌های داوطلب و مؤسسات غیردولتی، سازمان بهزیستی کشور تشکیل‌می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9004

انجمن مددکاران اجتماعی ایران

در حال حاضر این انجمن با نهادها و سازمانهای مختلف دولتی و غیردولتی از جمله وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، انجمن جامعه شناسی ایران، سازمان جوانان هلال احمر و تعامل گسترده ای دارد و نماینده انجمن در جلسات سیاستگذاری یا مشورتی برخی از ارگانهای تصمیم ساز کشور از جمله در ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی کشور، شورای اجتماعی وزارت کشور، مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری و حضور فعال دارد . انجمن در اجرای همایشهای گوناگون در سراسر کشور نیز در حوزه مسائل اجتماعی یکی از نهادهای پیشگام است به طوریکه تا کنون دهها سمینار، همایش و نشست تخصصی با محوریت یا مدیریت این انجمن در شهرهای مختلف کشور برگزار شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9005

وب سایت تخصصی مددکاران اجتماعی

وب سایت تخصصی مددکاران اجتماعی در سال ۱۳۹۰  رسما راه اندازی شد و در سیر تاریخی خود تلاشهای زیادی جهت بهبود کیفی و کمی محتوا و مطالب سایت بعمل امده است. این سایت هویت حقیقی ،مستقل  و غیر سیاسی داشته  و به منظور اطلاع رسانی بروز اخبار علمی، اجتماعی، مسائل و آسیب های اجتماعی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است.روحیه انتقادی و پویایی وب سایت و از همه مهمتر ، بروز رسانی مستمر و انعکاس جدیدترین و مهمترین اخبار و تحولات مددکاری اجتماعی ایران و جهان ، کسب عنوان برجسته وب سایت در همایش بزرگ مددکاران اجتماعی ، انعکاس بیش از دو هزار مطلب مرتبط و بالابودن سرعت سایت و کیفیت مطلوب سرورهای مرکزی از جمله ویژگیهای ممتاز این وب سایت می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9006

وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان

وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9007

پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران یکی از شاخه های وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان می باشد

محتویات این پایگاه اعم از مقالات و یادداشتهای انتشار یافته، بطور سالانه در قالب کتاب چاپ و منتشر می گردد

یادداشتها و مقالات خود را جهت انتشار در این پایگاه، به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9011

سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران

به لطف و یاری خداوند متعال توانستیم اولین سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران را راه اندازی کنیم. این سامانه ما را در جهت جمع آوری و ثبت ایده های نوین، علمی و کاربردی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی یاری خواهد کرد.

امید است با گذشت مدت زمانی محدود، به گنجینه ای بزرگ و ارزشمند از ایده ها و تجارب و خاطرات مددکاران اجتماعی در عرصه های مختلف از جمله توانمندسازی جامعه هدفمان دست یابیم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9008

گروه آموزشی مددکاری اجتماعی

پس از تاسیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سال 1370 و با توجه به افزایش روزافزون مسائل و آسیب های اجتماعی و نیاز به متخصصین در این زمینه، ایجاد رشته مددکاری اجتماعی جزء اهداف اصلی دانشگاه قرار گرفت و مقطع کارشناسی این رشته در تاریخ 72/07/04 مصوب گردید

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

9009

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران و با فعالیت در حوزه های مختلف تخصصی، با برخورداری از تیم تخصصی توانمند در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی و با پشتیبانی امنیتی از سوی وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان، دور جدیدی از فعالیتهای این پایگاه خوش سابقه حوزه مددکاری اجتماعی ایران رقم خورده است.

شایان ذکر است اخبار و اطلاعات این وبسایت همزمان با خبرگزاریهای معتبر (بوسیله رباتهای طراحی شده اختصاصی این پایگاه) و بدون کمترین وقفه زمانی بازنشر می گردند و به موازات رصدگری اخبار اجتماعی و تخصصی، یادداشتها و مقالات تخصصی توسط مددکاران اجتماعی شاخص از سراسر کشور تأمین و تولید محتوا صورت می پذیرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 

 
 
 

مشاوره، روانشناسی و سمن ها

26 مهر 1394 10580 کلیک ها

4001

مشاورانه

جدیدترین مقالات در زمینه: مشاورانه ، مشاوره خانواده ، ازدواج ، مشاوره تلفنی ، تست روانشناسی ، مشاوره روانشناسی ، جنسی ، اختلال روانی ، استخدام روانشناس و روانسنج ، تست روانشناسی و شخصیت شناسی ، می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4002

مرکز مشاوره روانشناسی سرای مشاور

مرکز مشاوره روانشناسی سرای مشاور افتخار دارد که تاکنون توانسته پاسخگوی سوالات هم‌وطنان و راه نمای آن‌ها در مشکلاتشان باشد.

مشکلات اختلافات خانوادگی و زناشویی، خیانت های زناشویی، مشاوره طلاق و جدایی، تصمیم گیری برای ازدواج، روابط زن و شوهر، وابستگی عاطفی، مشکلات فرزند و کودک و نوجوان، اختلالات استرس، اضطراب، افسردگی، وسواس، ارتباط با اطرافیان و سایر موارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4003

پزشک آنلاین

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4004

مشاوره پزشكی - اداره كل بهداشت و درمان دانشگاه تهران

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4005

مشاوران صدای سلامت

مشاوران صدای سلامت با سالها تجربه و تخصص در زمینه مشاوره و آموزش سلامت، همدل و همراه شما عزیزان هستند. در صدای سلامت، رسالت مشاور ارائه خدمات متناسب با نیازهای تماس گیرنده می باشد و سلامت جسم و جان شما عزیزان در درجه اول اهمیت قرار دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4006

کلبه سلامت

کلبه سلامت مجموعه ای است برای ارائه خدمات مشاوره پزشکی ، مشاوره تلفنی پزشکی

و پرسش و پاسخ پزشکی در تخصص های متفاوت زیر نظر متخصصان مجرب و مورد اعتماد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4007

دفتر سلامت و مشاوره سازمان امور دانشجویان

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4008

خدمات سلامت الکترونیک برکت تل

شرکت برکت تل ، وابسته به ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) ،در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به منظورخدمت رسانی درعرصه سلامت ودرمان با تا کید بر پوشش خدمات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و با همکاری و مشارکت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، در سال 1390 شروع بکار نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4009

مرکزمشاوره سلامت

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4010

آنلاین سلامت

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4011

پایگاه اطلاع رسانی شبکه سلامت:شبکه سلامت

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4012

روان پزشک آنلاین

 

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

4013

انجمن روانشناسی ایران

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

پایگاههای سلامت اجتماعی

17 مهر 1394 9687 کلیک ها

پایگاه اجتماع محور

4

هدف نهایی از تاسیس پایگاه اجتماع محور ، بهبود و ارتقای رفاه و کیفیت زندگی مردم، از طریق ارتقای کیفیت سلامت جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، با همیاری و همکاری مردم و توسط خود مردم است. در واقع نقش پایگاه اجتماع محور و در گام بعدی پایگاه سلامت اجتماعی، نقشی هدایتگر، راهنمایی کننده و هماهنگ کننده امور برای حل مشکلات اجتماعی محلات شهر ها و در گام بعد شهرها به دست خود مردم شهرهاست.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پایگاه سلامت اجتماعی همای سلامت روان

113

 

پایگاه سلامت اجتماعی همای سلامت روان با مجور بهزیستی شمیرانات شروع به فعالیت نموده است.

در این پایگاه خدمات متنوعی در حوزه سلامت اجتماعی به متقاضیان ارائه خواهد گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

گروه سلامت اجتماعي فرهنگستان علوم پزشكي

 

گروه سلامت اجتماعي از سال1391در فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران تشكيل شده است.براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت در سال 1948، سلامت اجتماعی یکی از ابعاد سلامت محسوب می شود؛ از دو بعد جسمی و روانی سلامت تاثیر پذیرفته و بر آنها اثر متقابل دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سلامت اجتماعی و عوامل اجتماعی مؤثر بر آن

 

این تحقیق به بررسی میزان سلامت اجتماعی و عوامل اجتماعی مؤثر بر آن در میان زنان سرپرست­خانوار در شهرستان قروه می­پردازد. رویکردی نظری تحقیق مبتنی بر رویکردهای سلامت اجتماعی کییز، پایگاه اجتماعی ـ اقتصادی وبر، باورهای دینی گلاک و استارک و مهارت‌های ارتباطی می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

مفهوم سلامت اجتماعی و جامعه سالم

ریشه سلامت اجتماعی به تعریف سازمان بهداشت جهانی از مفهوم سلامت برمی‌گردد. در این تعریف گفته شده که سلامت فقط نبود بیماری و نقص نیست بلکه آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی است. سلامت اجتماعی یک اصطلاح چندپهلوست. به همین دلیل شاید نتوان با دیدگاه‌های مختلف تعریف دقیق و جامعی از آن داشت.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سنجش سلامت اجتماعی و عوامل اجتماعی

یکی از هدف‌های مهم نظام سلامت در هر کشور تأمین، حفظ و ارتقای سلامت و کیفیت زندگی تمام افراد جامعه است. برای تحقق این امر مهیا سازی امکانات و تسهیلات مناسب جهت تأمین سلامت جسمی، روانی و اجتماعی انسان در کلیه مراحل زندگی از جمله حقوق اولیه به شمار می‌رود. سلامت فقط یک امر زیست‌شناختی نیست و عوامل اجتماعی نیز در تعیین سطح سلامت افراد دخیل می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

 

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان در آذر ماه ۱۳۹۶ و  در راستای سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور استفاده از ظرفیت عظیم مشارکت عمومی در تأمین سلامت و در جهت تحقق بند ۱۱ سیاست های کلی «سلامت» ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری موضوع افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفیت نهادها، سازمانهای فرهنگی، آموزشی و رسانه ای کشور تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان تشکیل گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

سایت تخصصی مددکاران اجتماعی

 

سایت تخصصی مددکاران اجتماعی در سال ۱۳۹۰  رسما راه اندازی شد و در سیر تاریخی خود تلاشهای زیادی جهت بهبود کیفی و کمی محتوا و مطالب سایت بعمل امده است. این سایت هویت حقیقی ،مستقل  و غیر سیاسی داشته  و به منظور اطلاع رسانی بروز اخبار علمی، اجتماعی، مسائل و آسیب های اجتماعی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

انجمن جامعه شناسی ایران

 

انجمن جامعه شناسی ایران، انجمنی غیرانتفاعی است که در سال 1370 تاسیس شده و در زمینه‌های علمی، پژوهشی، کارشناسی و مشاوره فعالیت می‌کند.

این انجمن در نهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر کشور (1387)، که از سوی وزارت علوم تحقیقات و فنآوری برگزار می شود، به عنوان "انجمن علمی برتر" معرفی شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

کنگره بین المللی مطالعات اجتماعی سلامت

 

بهبود سلامت وابسته به بهبود شرایطی است که افراد در آن زندگی میکنند. با توجه به این موضوع، سلامتی نه تنها یک موضوع زیستی بلکه یک موضوع اجتماعی با ابعاد خاص خود است. مطالعه بر روی جنبه های اجتماعی سلامت میتواند راه مهمی برای بهبود سلامت مردم در کشور های پیشرفته و در حال توسعه باشد. در این راستا نیاز مبرم به وجود شواهد علمی و به روز در مورد مداخلات موثر بر روی جنبه های اجتماعی موثر بر روی سلامت وجود دارد و این باعث میشود "مطالعات اجتماعی سلامت" اهمیت ویژه ای پیدا کنند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور

توانمندسازی در جامعه تخت پوشش سازمان توسعه ارائه خدمات سازمان به افراد در معرض آسیب توسعه برنامه های تربیتی و پرورشی پیش از سن دبستان توسعه خدمات بیمه ای برای افراد تحت پوشش افزایش کیفیت ارائه خدمات گزارش پوشش جغرافیایی ارائه خدمات ارتقا بر حضور سازمان در سیاست گذاری های مرتبط با آیین و لوایح مرتبط تقویت و توسعه فرهنگ فرزندخواندگی تقویت حضور افراد تحت پوشش در برنامه های فرهنگی، علمی، ورزشی و هنری

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

نشریه علمی «پژوهش سلامت»

1

در این مجله تلاش بر آن است که استانداردهای بین المللی و داخلی انتشار مقالات فارسی منجمله شیوه ارجاع دهی به منابع استفاده شده در مقالات، نحوه دیزاین مقالات (بر اساس شیوه AMA)، بررسی سرقت ادبی مقالات (Ithenticate)، استفاده از کد فناناپذیر DOI برای هر مقاله و همچنین مسایل اخلاق در پژوهش کاملا رعایت گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

پایگاه نتایج پژوهش‌های سلامت کشور

2

پایگاه نتایج پژوهش‌های سلامت کشور با هدف گردآوری، انتشار و اشاعه اخبار حاصل از تحقیقات نظام سلامت در کشور راه اندازی شده است. هدف از راه اندازی این سامانه انتشار سریع اخبار مستند و مبتنی بر شواهد از پژوهش های سلامت کشور به روشی صحیح،  سریع  و با دسته بندی‌های مناسب برای ذینفعان و گروه های هدف است. یکی از کارکردهای این سامانه، برقراری ارتباط بین محققان و مردم و سایر ذینفعان جامعه از طریق انتقال پیام و اخبار منتج از طرح‌های تحقیقاتی است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

گروه سلامت اجتماعي

3

گروه سلامت اجتماعي از سال1391در فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران تشكيل شده است.براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت در سال 1948، سلامت اجتماعی یکی از ابعاد سلامت محسوب می شود؛ از دو بعد جسمی و روانی سلامت تاثیر پذیرفته و بر آنها اثر متقابل دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

  گروه قرآن عترت وسلامت فرهنگستان علوم پزشكي

20

در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ غنی قرآن کریم و مکتب حیات بخش اهل بیت علیهم السلام وارتقای کیفی و کمی و نهادینه نمودن فعالیت های قرآن ،عترت و سلامت در بین اعضای جامعه پزشکی،و فعالان حوزه سلامت كشور و گروه قرآن و عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور بر اساس پیشنهاد مجمع عمومی فرهنگستان ودستور ریاست محترم فرهنگستان تشکیل می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

گروه ارتقای سلامت

21

گروه ارتقای سلامت یک گروه بین بخشی است که اهداف زیر را دنبال می کند:

- توانمند سازی برای مداخلات ارتقای سلامت با تاکید بر موسسات مرتبط با سلامت- ترویج رفتارهای سالم در همه زمینه ها با استفاده از ظرفیت های اجتماعی و فعالیت های بین بخشی- رصد مخاطرات سلامت عمومی و تلاش برای آگاه سازی جامعه و ذی نفعان و پیشنهاد مداخلات مناسب برای رفع آنها

- استفاده از ظرفیت قانونگذاری و ساختاری برای ارتقای سلامت

- ترویج فرهنگ خودمراقبتی

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

گروه سلامت زنان

22

برنامه راهبردی گروه سلامت زنان فرهنگستان علوم پزشکی در حمایت از اهمیت سلامت زنان  که شامل رفاه جسمی ،روانی ، عاطفی ، اجتماعی ،  و معنوی زنان بوده و تحت تأثیر شرایط بیولوژیکی ، اجتماعی ، سیاسی ، و اقتصادی زندگی آنان می باشد، تدوین گردیده است. این برنامه چارچوبی برای فعالیتهای گروه در پاسخ به چالشها و نیازهای سلامت زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور در زمان حال و آینده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مجله مطالعات اجتماعی ایران

7

حامی اصلی این مجله به طور عمده اعضاء انجمن جامعه‌شناسی ایران هستند که هم در تشکیل انجمن و هم در ارسال مقاله به دفتر مجله جهت چاپ و انتشار، همکاری داشته. اعضاء هیأت تحریریه و مدیر مسئول که رئیس منتخب انجمن جامعه‌شناسی ایران است هم از اعضاء پیوسته انجمن هستند. با این همه مجله  مطالعات اجتماعی ایران دریافت مقاله از نویسندگان بیرون حوزه رسمی انجمن را استقبال می‌نماید، البته به شرطی که با سیاست مجله و با مسائل و واقعیت‌های جامعه‌شناختی (به طور نظری و/یا تجربی) همنوا باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

پایگاه خبری شفاآنلاین

8

پایگاه خبری شفاآنلاین با مضمون اطلاع رسانی در حوزه اخبارسلامت، اجتماعی،فرهنگی،بهداشت جسمی و سلامت جنسی در سال 1391 راه اندازی شده است . یکی ازاهداف کلان شفاآنلاین اطلاع رسانی دقیق درحوزه اخبارسلامت،اجتماعی وفرهنگی با رویکرد ارتقای سطح سلامت جامعه و دانش عموم مردم جامعه و تعامل با جامعه پزشکی و دستگاهها و نهادهای مربوطه می باشد.  جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

سایت اطلاع‌رسانی تبیان- بخش سلامت

9

بخش سلامت از شهریور سال 1381 در سایت اطلاع‌رسانی تبیان راه‌اندازی شد.این بخش علاوه بر تهیه و ارائه ی مطالبی متنوع و علمی در زمینه تغذیه و پزشکی، در بخش مشاوره تغذیه نیز پاسخگوی سوالات کاربران در زمینه انواع پرسش‌های تغذیه‌ای است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

سلامت روانی از دیدگاه قرآن

10

سلامت روان به معنای تعادل و انسجام فراگیر در همه ابعاد جسمانی و نفسانی انسان است که تعقل و اندیشیدن، آگاهی، هدف داری، انصاف، عدالت، امانت داری، حقیقت جویی و تسلیم در برابر آن، رشد مستمر و آرامش از جمله علائم آن است و در مقابل، بیماری روانی خارج شدن از حد اعتدال است که نادانی، عصیان، دنیا طلبی، ظلم و تعدی، ضعف اراده و سستی، اضطراب، ترس، خودپسندی، حسد و کینه دوزی و از نشانه های آن می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مدیریت ارتقای سلامت

11

مجله علمی -پژوهشی مدیریت ارتقای سلامت بصورت فصلنامه، توسط انجمن علمی پرستاری ایران منتشر می گردد. مقالات پژوهشی اصیل،مقالات مداخله ای، مقالات مروری  و نامه به سردبیر در حوزه های مرتبط با مدیریت ارتقای سلامت در کلیه علوم بهداشتی مورد پذیرش قرار گرفته و منتشر می گردند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

نشریه مدیریت سلامت

12

این نشریه بابت ارسال و فرآیند بررسی مقاله هزینه ای دریافت نمی کند.

دسترسی به مقالات این مجله رایگان می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

روانپزشکان

13

تارنمای «روانپزشکان» با هدف نشر دانش روانپزشکی در میان دو دسته مخاطب عام (مردم) و خاص (دانشجویان و متخصصان) آغاز به کار کرده است. در بخش مربوط به مخاطب عام، مطالبی برای افزایش آگاهی عمومی از سلامت روان و بیماری­های روانپزشکی درج می­‌شود و از سویی تلاش می­‌شود در حد امکان به پرسش­‌های مطرح شده از جانب مخاطبان پاسخ داده شود. در بخش مربوط به دانشجویان و متخصصان نیز، علاوه بر ارائه مطالب آموزشی، سعی در فراهم­‌آوری مکانی برای تبادل تجربیات و اطلاعات موجود می­گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

بنیاد بیماری های خاص

14

بنیاد بیماری های خاص از بدو تاسیس تاکنون به بیش از ۱۶۳۲۵۹ بار بیمار مبلغی بالغ بر ۳۳۵ میلیارد ریال را جهت کمک هزینه دارو و درمان به بیماران خاص و صعب العلاج اهدا نموده است . بنیاد در جهت ارج نهادن به اهدا کنندگان کلیه نیز به بیش از ۲۷۶۳۴ نفر اهدا کننده کلیه نیز ۲۷۶.۳۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال به عنوان هدیه ایثار اهدا نموده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

نشریه مدیریت سلامت

15

به استناد مدارک موجود ، اولین انجمن خیریه و غیر دولتی در مورد صرع "انجمن ملی بررسی صرع درایران " بود که به پیشنهاد آقای دکتر چهرازی و مشارکت گروهی از اساتید دانشگاه در آذرماه 1337 تشکیل گردید. عدم فعالیت از طرف انجمن در سالهای قبل و پس از انقلاب اسلامی و افزایش روز افزون بیماران مصروع و مشکلات آنان، منجر به پیگیری 12 ساله مرحوم زنده یاد "حسین حیدری ورزقان " و گروهی از متخصصان برای تشکیل دوباره یک انجمن خیریه گردید تا این که تصویب طرح تشکیل "انجمن صرع ایران " (حمایت از بیماران مبتلا به صرع ) در سال 1373 به مراحل نهائی خود رسید و این انجمن فعالیت رسمی خود را از اول بهمن  سال 1374 آغاز نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن توان یاب

16

انجمن توان یاب به شماره ثبت 11203 از سال 1378 فعالیت خود را در زمینۀ ارائۀ خدمات توانبخشی رایگان شامل کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی به کودکان و نوجوانان توان یاب (معلول جسمی - حرکتی) از بدو تولد تا 16 سالگی آغاز و مجوز خود را از مراجع ذیربط دریافت نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن باور

17

در آذر ماه سال 1383 ه.ش (2004م) جمعی از افراد معلول و غیر معلول که در کشور عزیزمان ایران نوعی خلأ را نسبت به پذیرش معلولین در جامعه و بستر سازی فرهنگی در این زمینه احساس می کردند، اقدام به تأسیس انجمن باور نمودند . باور با پیگیری حقوق شهروندی، تولید فیلم های کوتاه، انتشارمقالات و نشریه، برگزاری برنامه های رسانه ای، همایش های موضوعی، جشنواره ی فرهنگی هنری و تورهای یک روزه ی حضور در اجتماع ... تمام تلاش خود را به کار گرفته تا درجهت عادی سازی حضور افراد معلول در جامعه و معرفی توانمندی های آنها به دیگران گام بردارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن ابر

18

انجمن ابر سازمانی "مردم نهاد" است که  در سال 1381 و پس از فوت دکتر شاه محمدی که در 23 بهمن ماه سال 1380 به هنگام ماموریت اداری و در سانحه هواپیمای خرم آباد رخ داد؛ با هدف ارتقاء سلامت رو ان جامعه و ادامه  فعالیت های دکتر شاه محمدی توسط گروهی از همکاران ایشان تاسیس و در تاریخ 1384/5/8 ثبت قانونی گردید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن آلزایمر ایران

19

انجمن توانسته است با ایجاد ارتباط وفراهم نمودن زمینه همکاری با سازمانهای مختلف و با بهره گیری از اعتماد  و حمایت های مردم و سخت کوشی اعضاء داوطلب خدمات موثر و شایسته ای را به افراد مبتلا و  خانواده آنان ارائه نماید و تاکنون بیش از ۴۰۰۰ فرد مبتلا را تحت حمایت قرار داده است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...