logo white                                صفحه اصلی       اهداف پایگاه       درباره ما       گالری فیلم       تماس باما

 

***تعداد سازمان های مردم نهاد، موسسات خیریه و سمن های ثبت شده و ویرایش شده تا تاریخ 22 مهر 99 در این پایگاه 24522 می باشد.***

توجه مهم: این سایت صرفاً یک بانک اطلاعاتی از مؤسسات مردم نهاد و خیریه ها می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوی و تعهدات مالی و یا سایر مسائل جانبی ندارد.(مدیریت سایت)

 

علمی،پژوهشـی،تحـقیـقاتی

سازمان های مردم نهاد و نخبه پروری

30 -3443 4980 کلیک ها

6001

پایگاه اطلاع رسانی «موسسه توسعه فناوری نخبگان»

در سال 1381 مرکز همکاری­های فناوری­ و نوآوری ریاست جمهوری طی چند هفته جلسا­تی را تشکیل داد که موضوع آن جلسات "بررسی علل مهاجرت متخصصان" بود. در این جلسات، از تعدادی از وزیران و مسئولین محترمی که در حوزه­ های علمی و صنعتی دارای تجارب ارزشمندی بودند، دعوت به عمل آمد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6002

پارک فناوری پردیس

نظر به تاكیدات مسوولین محترم نظام به خصوص مقام معظم رهبری بر نقش شهرك‌ها و پارك‌های علمی و فناوری در برقراری ارتباط پایدار صنعت و دانشگاه، پارك فناوری پردیس به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پارك فناوری كشور، با مجوز شورای گسترش آموزش عالی در سال 1384 در زیرمجموعه نهاد ریاست‌جمهوری و با همكاری تعدادی از دانشگاه‌ها و مراكز مهم علمی- پژوهشی كشور در جهت تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و ایجاد بستر مناسب برای رشد فناوری و توسعه بازار شركت‌های دانش بنیان تاسیس گردید و هم اکنون به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6003

جایزه مصطفی)ص)

در راستای تجليل از دانشمندان برجسته و زمينه‌سازي همكاري و توسعه علمي و فناوری در جهان، جایزه مصطفی(ص) به عنوان یكی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال 1391 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. این جایزه که به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که توسط افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشريت باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6004

مرکز شتاب‌دهی نوآوری

مركز شتابدهي نوآوري، با هدف تقويت اكوسيستم كارآفريني و شتابدهي به رشد استارتاپ­ هاي ايراني فعاليت خود را با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و زير نظر پارك فناوري پرديس از ابتداي تيرماه 1393 آغاز نمود. هدف اصلي اين مركز، اجراي برنامه «استارتاپ ايران» بعنوان يك برنامه ملي (كه در كشورهاي دنيا تحت عنوان Startup Nation راه اندازي و هدايت مي­شود) در كشور است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6005

مرکز رشد فناوری نخبگان

مرکز رشد فناوری نخبگان با ايجاد بستري مناسب جهت تجاري‌سازي نتايج تحقيقات، ايجاد زمينه كارآفريني و نوآوري، رونق اقتصاد منطقه، ايجاد فرصت‌هاي شغلي جديد و توليد و توسعه محصولات پيشرفته قابل عرضه به بازار و ... به تيم‌ها و گروه‌هاي كاري متخصص و فعال صاحب ايده‌هاي برتر كمك مي‌نمايد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6006

صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات و تبادل فناوری

ما یک نهاد تامین مالی خصوصی با هدف توسعه خدمات مالی و سرمایه‌گذاری در حوزه صادرات محصولات دانش‌بنیان و انتقال فناوری هستیم که با تعریف خدمات مالی موثر، کارا و متنوع، توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان در بازارهای جهانی را هدف خود قرار داده‌ایم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6007

صندوق جسورانه توسعه فناوری آرمانی

جمع آوري سرمايه از سرمايه‌گذاران و سرمايه‌گذاري در شرکت‌هاي در حال رشد فناور نوپا داراي پتانسيل رشد زياد و سريع با هدف کسب بيشترين بازده اقتصادي ممکن در برابر پذيرش ريسک بالا است. علاوه بر کسب بازدهي از سرمايه‌گذاري‌هاي بلندمدت در اين زمينه، کمک به رشد اقتصادي، کارآفريني، ايجاد اشتغال و توسعه فن‌آوري از ديگر اهداف صندوق به حساب مي‌آيند. در راستاي اهداف يادشده، صندوق منابع مالي را جمع ‌آوري نموده و در سهام شرکت های جوان و پویا و فعال در حوزه های مختلف فناوری سرمايه‌گذاري مي‌نمايد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6008

صندوق پژوهش و فناوری کریمه

صندوق پژوهش و فناوری کریمه از جمله صندوق‌هایی است که به‌منظور ایجاد زمینه‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیت‌های پژوهشی کاربردی توسعه‌ای و همچنین ارائه خدمات مالی ویژه و منحصربه‌فرد به کارآفرینان متخصص و نوآوران در سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

6009

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با ابلاغ اساسنامه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در سال ۱۳۹۵ تأسیس شد. با شکلگیری پارک علم و فناوری، فعالیتهای مرتبط با زیست‌بوم فناوری و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف که در طی ۱۷ سال گذشته به تدریج و متناسب با نیاز و تقاضای موجود ایجاد شده بود، به صورت یکپارچه در بستر پارک علم وفناوری ادامه و توسعه می‌یابد. این مجموعه متشکل از مرکز کارآفرینی، شتابدهنده، مرکز رشد، مجتمع‌های فناوری چندمستأجره و صندوق پژوهش و فناوری به ارائه خدمات به کسب‌وکارهای فناور می‌پردازد. پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یک پارک دانشگاهی در نظر دارد تا با ایجاد یک تعامل دوطرفه و سازنده با بدنه علمی دانشگاه صنعتی شریف و بخش خصوصی توانمند به بروز استعدادها و شایستگی‌های دانشگاهیان کمک کند و به یک الگوی ملی در زمینه‌ی توسعه پایدار و ارزش‌آفرینی در سطح جامعه تبدیل شود. هدف میان‌مدت این پارک، ایجاد ناحیه نوآوری شریف در اطراف پردیس اصلی دانشگاه است، تا روند رشد و توسعه کمی و کیفی شرکت‌ها در این ناحیه را شتاب بخشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...


 
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 

   
 
 

علمی فرهنگی

18 آبان 1394 7453 کلیک ها

رصدخانه ملی ایران

1

رصدخانه ملی ایران نخستین پروژه بزرگ علوم بنیادی در ایران است که با هدف ساخت رصدخانه‌ای نجومی با تلسکوپی پیشرفته برای ترویج پژوهش‌های نجومی و توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با آن شکل گرفته است. عامل توسعه این طرح رشد بیش از یک دهه آموزش عالی نجوم در ایران است. همچنین مدت‌هاست که دانشگاهیان و جامعه بزرگی از اخترشناسان آماتور ایرانی خواستار پیدایش آن بوده‌اند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پژوهشكده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي

113

 

جهاد دانشگاهي به عنوان يكي از نهادهاي انقلاب اسلامي زير نظر شوراي عالي انقلاب فرهنگي همواره تلاش مضاعفي در پاسخ به نياز بخش‌هاي مختلف صنعت در حوزه پژوهش و آموزش داشته است. در اين راستا، اين نهاد علمي فرهنگي علاوه بر واحدهاي دانشگاهي با تأسيس 25 پژوهشكده و ايجاد قطب‌هاي علم و فناوري به دنبال تحقق بخشي از اهداف علمي و پژوهشي سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوري اسلامي است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی

 

پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی با هدف «پژوهش در زمینه های فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی و توسعه و ارتقای علوم انسانی و اجتماعی» تأسیس شده است. ایده اولیه نیاز به تأسیس پژوهشکده‌های مستقل در حوزه مطالعات فرهنگی و اجتماعی با تأکید بر نیازهای علمی دانشگاهی کشور، از تحقیقات و مطالعاتی به دست آمد که در دفتر برنامه‌ریزی اجتماعی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مرکز نشر دانشگاهی

بر اساس مصوبۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی سامان دادن به وضعیت نابسامان کتاب های دانشگاهی و آماده سازی کتابهای وزین به جای جزوه های آشفته و مغلوط و همچنین تهیۀ کتاب های متفاوت به صورت واژه نامه و واژگان و رفع ناهماهنگی های موجود در سطح کتاب های علمی برعهدۀ مرکز گذاشته شد، که قرار بود در 16 گروه علمی و تخصصی هر گروه شامل رئیس و 5 نفر هیئت علمی ـ پژوهشی و 3 الی 5 نفر ویراستار و کارشناس مؤلف و مترجم و مصحح انجام شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن فيزیک ایران

انجمن فيزیک ایران در سال ۱۳۱۰ تشکیل شد. بین سال‌های ۱۳۱۰ تا ۱۳۲۰ عده معدودی از فیزیکدانان با راهنمایی دکتر محمود حسابی، جلساتی به عنوان جمعیت فیزیک و شیمی در آزمایشگاه فیزیک دانشکده علوم دانشسرای عالی تشکیل می‌دادند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

انجمن هسته ای

 

اسفندماه ۱۳۷۶ در مشهد مقدس کميته‌ای با عنوان "هماهنگ کننده فيزيکدانان و متخصصان هسته‌ای کشور" تشکيل شد و پس از شش سال با برگزاری گردهمائی‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی، مقدمات لازم برای ادامه کار با زيربنای مناسب علمی فراهم گرديد. با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقيقات و فناوری و تایيد اساسنامه جديد، در اسفندماه ۱۳۸۲ در دانشگاه اراک، برای تعيين هيات مديره، انتخابات انجام شد و فعاليتها مجدداً با نام "انجمن هسته‌ای ايران" با اساسنامه جدید ادامه دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی

 

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی به عنوان یکی از مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور (به ویژه در منطقه شمال شرق کشور)، از سال 1385 با توجه به سوابق گذشته و مزیت های منطقه ای به عنوان موسسه پژوهشی مستقل ملي و داراي مصوبه قطعي از شوراي گسترش آموزش عالي، فصل نوینی از فعالیت های خود را آغاز نمود. سوابق فعالیت های این موسسه پژوهشی به سال 1360 بر می گردد که در ابتدا با نام سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران- مرکز خراسان- فعالیت خود را شروع و در فاصله زمانی سالهای 1381 تا 1385 با تبدیل مراکز استانی سازمان به پارک های علم و فناوری، با نام پژوهشکده تحقیقات توسعه فناوری فعالیت خود را ادامه داده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن شیمی ایران

 

انجمن شیمی ایران از بدو تأسیس تاکنون درزمینه‌های مختلفی فعالیت نموده است. در سال‌های آغازین، تقریباً این فعالیت‌ها محدود به تهیه اساسنامه و تثبیت ارگان‌های انجمن و برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای علمی بود، اما در سال‌های بعد گسترده‌تر شد. به نظر می‌آید که برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای علمی اصلی‌ترین فعالیت انجمن و شاید بتوان گفت که پیوسته‌ترین زمینه فعالیت در انجمن بوده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

‌انجمن‌ رياضى‌ ‌اير‌ان‌

 

در فروردين‌ماه‌ سال‌ ۱۳۵۰ ‌همزمان‌ با برگز‌ار‌ى‌  دومين‌ کنفر‌انس‌ رياضى‌ کشور در د‌انشگاه‌ صنعتى‌ شريف‌، ‌هيات‌ موسسان‌ با تصويب‌ ‌اساسنامه‌ و ‌انتخاب‌ ۶ نفر به‌ ‌عنو‌ان‌ ‌ا‌عضا‌ى‌ شور‌ا‌ى‌ اجر‌ايى‌، تشکيل‌ ‌انجمن‌ رياضى‌ ‌اير‌ان‌ ر‌ا ‌ا‌علام‌ کرد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن دوستی ایران و اندونزی

 

انجمن دوستی ایران و اندونزی در جهت تقویت پیوندهای فرهنگی میان دو ملت مسلمان ایران و اندونزی فعالیت می نماید. مهمترین دغدغه انجمن، تقویت پیوندهای فرهنگی، علمی و آموزشی برای توسعه ارتباطات دو کشور ایران و اندونزی است. شناسایی و معرفی خلاءهای فرهنگی و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه با هدف تقویت و ارتقاء سطح ارتباطات در همه عرصه ها از جمله محورهای اصلی فعالیت های انجمن می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

انجمن دوستی ایران و چین

 

انجمن دوستی ایران و چین با سازوکاری غیر دولتی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ با هدف کمک و تسهیل روابط دوستی و کهن میان دو کشور متمدن ایران و چین آغاز کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

پژوهشی، علمی، تحقیقاتی

26 مهر 1394 10069 کلیک ها

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

1

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، مؤسسه‌ای پژوهشی است که به طور عمده وظیفه تحقیق در علوم انسانی (ادبیات، تاریخ، فلسفه و علوم حکمی، ادیان و معارف دینی، عرفان، زبان شناسی، علوم اجتماعی، اقتصاد تطبیقی، علوم سیاسی و ...) و همچنین  مطالعه فرهنگ‌های مختلف بشری را به عهده دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي

113

 

پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي مؤسسه‌اي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات، و فناوري است که در سال 1368 با نام «مرکز تحقيقات فيزيک نظري و رياضيات» تأسيس شد و هدف اولية آن پيشبرد پژوهش و نوآوري در اين دو رشته، و ضمناً فراهم آوردن الگويي بود که به ترويج و اعتلاي فرهنگ پژوهش در سطح کشور کمک کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات) ایران، یکی از قدیمی‌ترین نهادهای پژوهشی حاکمیتی در حوزه فاوا و مفز متفکر و مشاور مادر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود. از ماموریت‌های اصلی این پژوهشگاه نهادینه کردن رشد و ارتقای وضعیت دانش، فناوری و نوآوری کشور با بسترسازی و برنامه‌ریزی خردمندانه همراستا با اولویت‌های تعیین شده در اساسنامه، احکام و اسناد بالادستی کشور می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

پژوهشگاه استاندارد

 

پژوهشگاه استاندارد به عنوان مهم ترین مرجع پژوهشی و تحقیقاتی نظام استانداردسازی در کشور و نیز پل ارتباطی بین مراکز تولید و به کارگیری علم، با هدف تکمیل زنجیره علمی‌کشور و کسب اعتماد ملی نسبت به محصولات و خدمات، درصدد است با ایجاد بستر مناسب و در نظر گرفتن ساز وکارهای لازم، ضمن هدایت دانشگاهها و مراکز پژوهشی به رفع نیازهای علمی‌ استاندارد سازی، مقدمات "تبدیل یافته‌های علمی‌کشور به استاندارد" و "تدوین استانداردهای پژوهش محور"را به منظور معرفی و انتقال پیشرفت‌های علمی ‌به صنایع، مراکز خدماتی و نهایتا در سطح جامعه فراهم سازد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پژوهشگاه فضایی ایران

پژوهشگاه فضایی ایران سازمانی دانش‌بنیان با ساختاری محصول‌محور و نوآور در عرصه اکتساب فناوری‌های صلح‌آمیز فضایی است که با برخورداری از نیروهای نخبه و مجرب در زمینه‌های مختلف علوم فضایی از جمله مطالعه، طراحی و ساخت ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی؛ ناوبری و موقعیت‌یابی و زیست فضا فعالیت می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

پژوهشگاه رویان

پژوهشگاه رویان هشتم خرداد ماه سال 1370 به عنوان مرکز جراحی محدود با هدف ارائه خدمات درمانی به زوج‏‌های نابارور و پژوهش و آموزش در زمینه علوم باروری و ناباروری توسط زنده ياد دكتر سعيد كاظمي آشتياني و گروهی از پژوهشگران و همکارانش در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی ایران تاسیس شد. جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

پژهشگاه بین المللی المصطفی

 

پژهشگاه بین المللی المصطفی در سال 1386 پس از تلفیق دو نهاد پژوهشکده سازمان مدارس خارج از کشور و پژوهشکده نور، تأسیس گردید و هم اکنون با شش پژوهشکده مشغول فعالیت می باشد.پژوهشگاه بین المللی المصطفی (ص) در راستای مأموریت بنیادین جامعه المصطفی العالمیه در تولید علم و اندیشه در حوزه علوم اسلامی و انسانی و پاسخگویی به نیازهای پژوهشی جامعه المصطفی و سایر مراکز علمی - پژوهشی در عرصه بین الملل، تأسیس گردیده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

                 

 

 

 

 

پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامی

 

پژوهشگاه، دارای شخصیت حقوقی مستقل، و در حکم نهاد عمومی و غیردولتی و غیرانتفاعی بوده و بر طبق مفاد اساسنامه‌ی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر ضوابط و مقررات و مصوبات مربوط، فعالیت می‌کند. همچنین پژوهشگاه دارای مجوّز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و با تحقیق، تألیف و ترجمه و نشر آثار علمی متقن و کاربردی، با بهره‌گیری از قالب و بیان فراخور نسل معاصر، نیازهای مخاطبان خود یعنی: ۱٫ دانشوران و نخبگان فکری، علمی و اجتماعی و ۲٫ جوانان و دانشجویان را برآورده می‌سازد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران

 

به منظور گسترش تحقیقات بنیادی، توسعه‏ای و کاربردی و همچنین تربیت و تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور در حوزه‏های شیمی و مهندسی شیمی، سطح این مرکز با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اردیبهشت ماه سال 1386 به پژوهشگاه ارتقاء پیدا کرد و با عنوان پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران به فعالیت‏های خود ادامه داد. جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پژوهشكده هوافضا

 

پژوهشكده هوافضا در سال ۱۳۷۵ طبق موافقت اصولی شورای گسترش آموزش عالی به منظور انجام تحقیقات هوافضایی، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایه‌گذاری شد و فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز كرد. با رشد چشمگیر آن، در سال ۱۳۸۳، این پژوهشکده به پژوهشگاه هوافضا ارتقاء یافت.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (isca)، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، که از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرد، در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأسیس شد. پژوهشگاه نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي است كه با ايفاي نقش واسط فعال ميان حوزه‌هاي علميه با نيازهاي ديني مردم و نظام اسلامي به «تبيين و گسترش باور، بينش و ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي» و «تعميق و توسعه دانش و معرفت اسلامي» مي‌پردازد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...