بنياد حمايت ازسلامت سالمندان

5

 

 درسال1380 پس از اولین کنگره سالمندی بنام تغذيه درسلامت سالمندان كه دردانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی برگزارشد بحث سلامت سالمندان وسالمند سالم برای اولین باربه طوروسیع درمحافل آکادمیک وجوامع علمی مطرح گردید گروهی ازدوستداران سالمند برای پیشبرد فعالیت دراین زمینه به همکاری بامسؤلان وپژوهشگران پرداختند.

بنياد حمايت ازسلامت سالمندان درهمان سال بوسيله يكي ازافراد شركت كننده دراين كنگره پايه گزاري شد ومورد تشويق وتاييد يكي ازمتخصصين دانشگاه قرارگرفت.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

شورای ملی سالمندان

6

شورای ملی سالمندان با هدف فراهم کردن امکان تداوم حضور سالمند در جامعه، تأکید بر حفظ موقعیت و جایگاه سالمند در خانواده، تأمین حداقل نیازهای اساسی سالمندان نیازمند در کشور، تأکید بر حفظ احترام شأن و حرمت سالمند و فراهم کردم امکان مشارکت مردم، انجمنها و موسسات غیردولتی تشکیل شد..

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

مرکز آموزش و توانبخشی روزانه سالمندان آرمان شایان

1

مرکز آموزش و توانبخشی روزانه سالمندان آرمان شایان جزو اولین مراکز روزانه سالمندان در سطح شهر تهران می باشد که از مهرماه سال ۹۵ با اخذ مجوز از اداره کل بهزیستی شهر تهران شروع بکار نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان فرمانیه

9

این مرکز با بدست آوردن رتبه اول کشور در سال ۹۵ در ارائه خدمات پزشکی ، توانبخشی ، پرستاری ، روانشناسی ، مراقبتی و فضایی با گرد همایی تعدادی از پزشکان با تکیه بر اصول نوین علوم توانبخشی و پزشکی طراحی و بنیان گذاری گردید .مجموعه همواره کوشیده است با تیمی مجرب و کار آزموده بتواند محیط زیبا و دلنشینی را برای سالمندان عزیز فراهم آورد در این مرکز کلیه خدمات پزشکی و مراقبتی ازجمله ویزیت روزانه پزشک و خدمات تخصصی پرستاری ، فیزیوتراپی ، مدد کاری ، روانشناسی و تغذیه و کار درمانی و غیره به سالمندان عزیز ارائه میشود و با برگزاری جشن ها و مناسبت های خاص ، تفریحات خارج از مرکز شامل پارک ، تور های تفریحی ، موزه و غیره باعث شادی این عزیزان میگردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک

2

آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک در اواخر سال 1351 به همت زنده یاد دکتر محمد رضا حکیم زاده رئیس وقت بیمارستان فیروزآبادی(شهرری) در دو اتاق محقر در روستای کهریزک پایه گذاری شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولین

3

هم اکنون با توجه به تجربیات علمی و عملی و توانمندی های بالقوه موجود در مراکز این انجمن صمیمانه دست همکاری معاونین متعهد و دلسوز توانبخشی سازمان بهزیستی را می فشارد و بسیار خوشحالیم که در فضایی معنوی با هدف مقدس خدمت رسانی بهتر برای معلولین عزیز در کنار همکاران سازمان بهزیستی تلاش نموده تا محیطی امن و آرام و مناسب جهت معلولین گرانقدر، سالمندان عزیز و همین طور خانواده های محترم آنان ایجاد نماییم که انشاء ا مورد عنایت و رضای حضرت حق قرار گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

سرای بزرگان الهام

4

سرای بزرگان الهام یکی از مجهزترین و حرفه‌ای‌ترین مجموعه‌های سطح تهران به شمار می‌آید که با ارائه خدمات شبانه روزی ارائه بهترین خدمات و زندگی برای سالمندان و بزرگان خانوار می‌باشد. این مجموعه با دارا بودن پزشکان با متخصص‌های گوناگون قادر است بهترین وضعیت جسمانی و روانی عزیزان کهن‌سال محیا کرده و احساس رضایت را در چنین سال‌های حساسی فراهم آورند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

مرکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان آرام

7

  مرکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان آرام توسط یک زوج فعال ((روانشناس ومددکار)) وبا بهرگیری از تیم مجرب وآموزش دیده از قبیل فیزیوتراپ . کاردرمان . پزشک. پرستار .تغذیه .مربی هنری و ... اداره میگردد وآماده ارایه بهترین خدمات به سالمندان برای بهتر زیستن می باشد..

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

انجمن آلزایمر ایران

8

این انجمن اولین تشکل غیردولتی آموزشی، درمانی، مراقبتی و توانبخشی ویژه افراد مبتلا به دمانس  و بیماری آلزایمر در کشور می باشد که در بهمن ماه همان سال با هدف ارتقاء کیفیت زندگی افراد  مبتلا به بیماری آلزایمر و خانواده ایشان تاسیس و به ثبت رسید. انجمن توانسته است با ایجاد ارتباط وفراهم نمودن زمینه همکاری با سازمانهای مختلف و با بهره گیری از اعتماد  و حمایت های مردم و سخت کوشی اعضاء داوطلب خدمات موثر و شایسته ای را به افراد مبتلا و  خانواده آنان ارائه نماید و تاکنون بیش از ۴۰۰۰ فرد مبتلا را تحت حمایت قرار داده است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...